בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

חשיפה: פייזר ידעה שמחלימים לא זקוקים לחיסון, ושהחיסון מגביר סיכון לתחלואה בימים הראשונים

| 15562 צפיות
| 15562 צפיות

כך עולה ממסמכים חדשים של פייזר, ששוחררו השבוע במסגרת הסבב השני של גילוי המסמכים שכפה בית המשפט על ה-FDA. כמו כן, מתברר שהחברה ידעה שתופעות הלוואי חמורות יותר בצעירים, ושהסיכון למיוקרדיטיס גבוה בהרבה מכפי שנטען

המסמכים החסויים החדשים שנחשפים מגלים: 

  • החברה ידעה והסתירה שהחלמה מהנגיף מחסנת ומספקת הגנה זהה לזו שמספק החיסון
  • תופעות הלוואי היו שכיחות וחמורות יותר בקרב צעירים
  • הסיכון למיוקרדיטיס גדול בהרבה ממה שנטען
  • ההשלכות על פוריות, רבייה, הריון, ולתינוקות יונקים אינן ידועות
  • 2400 עובדים חדשים נשכרו להתמודד עם מבול הדיווחים על תופעות לוואי

 

כזכור, ה-FDA ביקש מבית המשפט להסתיר למשך 75 שנה את המסמכים שהוגשו לו על ידי פייזר, ושעל בסיסם ניתן היתר החירום לחיסון. ואולם, בית המשפט סירב לבקשה והורה לרשות המזון והתרופות האמריקנית לשחרר את כל המסמכים החסויים עד סוף השנה.

בעקבות ההחלטה שחרר ה-FDA ב-1 באפריל סבב נוסף של מסמכים, הכולל למעלה מ-11 אלף מסמכים שהוגדרו כחסויים, אשר ממנו עולה כי פייזר וה-FDA ידעו והסתירו מידע קריטי מהציבור, שיכולות היו להיות לו השלכות מרחיקות לכת על החלטות הציבור האם להתחסן ולחסן ילדים ונשים הרות, וכן על החלטות מדיניות החיסונים שנקבעו בעקבות זאת.

ראשית, ממסמך שנכתב במאי 2021 עולה כי פייזר ידעה היטב, כבר משלב המחקרים הקליניים, שהחיסוניות הטבעית עובדת, ושלמעשה, רמות הנוגדנים לאחר החיסון תואמות את מה שנמצא אצל מחלימים. ממצא זה עלה במחקר שלב 2 שביצעה החברה (ראו עמוד 13 במסמך).

במלים פשוטות, החברה עצמה מצאה שהחלמה מהנגיף מחסנת, ושהיא מספקת למעשה הגנה זהה לזו שמספק החיסון.

אף על פי כן, במקום להסביר לציבור שאנשים שנדבקו אינם צריכים להתחסן, פייזר תמרנה את המסקנה וכתבה בסיכום המחקר: "תוצאות היעילות הסופיות מראות ש-BNT162b2  ב-30 מיליגרם סיפק הגנה כנגד קוביד-19 במשתתפים עם או ללא ראיה להדבקה קודם בסארס-קוב-2" (ראו עמוד 11 במסמך).

את התוצאה הסופית כולנו מכירים - ה-FDA ורשויות הבריאות האחרות, בהן ישראל, לא רק המליצו למחלימים לקבל את החיסון, אלא אף הפעילו אמצעי כפייה עליהם כדי שיקבלו את החיסון.

WhatsApp Image 2022 04 06 at 13.16.34

 


במקום להסביר לציבור שאנשים שנדבקו אינם צריכים להתחסן, פייזר תמרנה את המסקנה. את התוצאה הסופית כולנו מכירים: ה-FDA ורשויות הבריאות האחרות, כולל ישראל, לא רק המליצו למחלימים לקבל את החיסון, אלא אף הפעילו אמצעי כפייה עליהם כדי שיקבלו את החיסון.


 

החיסון מגביר תחלואה בימים הראשונים שלאחר המנה הראשונה

שנית, המסמך מצביע על כך שהחברה מצאה במחקר שלה שהסיכון לתחלואה לאחר החיסון לא זו בלבד שאיננו יורד - אלא שהוא אף עולה משמעותית בימים שלאחר החיסון. מהמסמך עולה כי במחקר נצפתה ירידה בכמות תאי הדם הלבנים לאחר מנת חיסון אחת, ירידה אשר נמשכה שבוע ימים. המשמעות הפשוטה היא שפעילות מערכת החיסון נפגעת לאחר החיסון, כך שהאדם שקיבל אותו עלול להיות בסיכון גבוה יותר בימים שאחרי קבלת החיסון. אף על פי כן, ממצא חשוב זה הועלם מהציבור ולא הובהר לו, ובכך חשף אותו לסיכון מוגבר לתחלואה. ייתכן אף כי ממצא זה מהווה הסבר ל"פיקים" בתחלואה שנצפו בצמוד לאחר תחילת מבצעי חיסונים מסיביים במדינות שונות.

WhatsApp Image 2022 04 06 at 13.51.42


המסמך מצביע על כך שהחברה מצאה במחקר שלה שהסיכון לתחלואה לאחר החיסון לא זו בלבד שאיננו יורד - אלא שהוא אף עולה משמעותית בימים שלאחר החיסון. אף על פי כן, ממצא חשוב זה הועלם מהציבור ולא הובהר לו, ובכך חשף אותו לסיכון מוגבר לתחלואה.

תופעות הלוואי היו שכיחות וחמורות יותר בקרב צעירים

ממצא נוסף, מדאיג במיוחד, שעולה מהמסמכים הוא שתופעות הלוואי של החיסון היו שכיחות וחמורות יותר בקרב צעירים. פייזר ניסחו את זה קצת אחרת, על דרך החיוב: "הריאקטוגניות ותופעות הלוואי היו לרוב מתונות יותר ושכיחות פחות במשתתפים בקבוצה המבוגרת יותר (מעל גיל 55) בהשוואה לקבוצה הצעירה (גיל צעיר מ-55). הממצא הזה צורם בפרט לאור העובדה שהסיכון לתחלואה קשה או לתמותה מקורונה בקרב צעירים הוא נמוך מאוד, ובקרב בני נוער וילדים הוא אפסי.

הסיכון למיוקרדיטיס גדול בהרבה ממה שנטען

מסמך מעניין אחר שנחשף הוא טופס הסכמה מדעת שעליו התבקשו לחתום הורים לילדים שהשתתפו בניסוי הקליניים של פייזר. המסמך, מה-15 בדצמבר 2021 – כלומר מלפני כחמישה חודשים – מפרט מספר תופעות לוואי וסיכונים פוטנציאליים הכרוכים בחיסון, כולל, בין היתר, מיוקרדיטיס. על פי המסמך (בעמוד 1 למטה), הסיכון להתרחשות מיוקרדיטיס הוא 10 ל-100 אלף – הרבה יותר ממה שנטען בעבר, שלכאורה הסיכון עומד על 1 ל-25 אלף. יתירה מכך, הטופס איננו מציין גיל או מין – כאשר ידוע היטב שעיקר הסיכון הוא בקרב בני נוער וצעירים ובפרט בקרב גברים. לכן, כאשר שולטים במשתני המין והגיל הסיכון עולה משמעותית.

WhatsApp Image 2022 04 06 at 13.54.39

ההשלכות על פוריות, רבייה, הריונות והנקה אינן ידועות

נוסף על כך, הטופס מציין גם שהשפעות החיסון על הזרע, על הריון, על עוברים או על תינוקות יונקים אינן ידועות. לכן, ההמלצה להורים שילדיהם פעילים מינית אשר השתתפו במחקר, הייתה לדאוג שישתמשו באמצעי מניעה לכל אורך תקופת המחקר, ולפחות 28 יום לאחר קבלת החיסון האחרון. 

WhatsApp Image 2022 04 06 at 14.02.02

אף על פי כן, ה-FDA ורשויות בריאות נוספות, כולל משרד הבריאות הישראלי, טענו במשך חודשים, לכאורה כעובדה בלתי ניתנת לערעור, שלחיסון אין שום השפעות או השלכות מסוכנות על פוריות, רבייה או הריון. זאת, בזמן שהעובדה הפשוטה הייתה שהם לא ידעו האם זה נכון, כפי שפייזר עצמה העידה. לא היה בידי הרשויות כל מידע, מחקר או נתונים המוכיחים שטענה זו נכונה. 

 

 WhatsApp Image 2022 04 06 at 15.29.47 1

 

2400 עובדים חדשים נשכרו להתמודד עם מבול הדיווחים 

סבב המסמכים החדש חושף עוד תגלית מפתיעה. בסבב הראשון, ב-17 בנובמבר 2021, שחרר ה-FDA דו"ח תופעות לוואי המתייחס לתופעות שדווחו לחברה עד פברואר 2021. ואולם, בדו"ח הוסתרו שתי פיסות מידע קריטיות. האחת מתייחסת למידע אודות "מספר רב" של תופעות לוואי שדווחו לפייזר - עד כדי כך רבות, שעל פי הדו"ח, הצריכו שכירת עובדים חדשים כדי לנהל את מבול הדיווחים. ואולם, ה-FDA הסתיר את כמות העובדים שגויסה. כעת, בסבב הנוכחי של ה-1 באפריל, ה-FDA מפרסם את המסמך שוב, תחת הכותרת "הונפק מחדש", וחושף את המספר. על פי המסמך, מדובר ב-600 עובדים חדשים, עם צפי ל-1,800 עובדים נוספים שיצטרפו עד סוף יוני 2021. במלים אחרות, פייזר שכרה 2,400 עובדים חדשים בתוך שישה חודשים כדי להתמודד עם הזרם הבלתי צפוי של דיווחים. 

שנית, כמות המנות הכוללת של חיסוני פייזר שהופצה ברחבי העולם עד ה-28 בפברואר 2021 הוסתרה אף היא במסמך שפורסם ב-17 בנובמבר 2021. מהמסמך עולה כי כמות מנות החיסון עמדה על "כ-126,212,580". הנתון הזה קריטי ביותר, שכן זהו המכנה שבאמצעותו יכולים מדענים וחוקרים עצמאיים לחקור את הנתונים ולחשב את הסיכון לתופעות הלוואי השונות שדווחו במערכת ה-VAERS, אף על פי כן, הוא הוסתר על ידי ה-FDA ופייזר עד כה.  

WhatsApp Image 2022 04 06 at 14.19.11
מצא את ההבדלים: משמאל, המסמך ששוחרר בנובמבר. מימין - אותו מסמך ששוחרר מחדש ב-1 באפריל.

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


פרופ' אמנון כספי
מספר העובדים החדשים
הניסוח שלכם מדבר על 600 עובדים שנשכרו, ועל צפי לעוד. לא ברור מהניסוח אם אמנם נשכרו. לא ברור חד משמעית לאיזה תפקידים נשכרו, לפי איזה לו"ז, ועד כמה הכמות שנמכרה, שהיא ענקית, לא חייבה שכירת עובדים חדשים. לעניין הנושאים האחרים: יפה שאתם מציעים לבדוק, אבל להסיר ספק בדיקה שכזו מחייבת זמן, בריאות מרחיקת לכת בשתי השפות, והבנה מעמיקה גם בסטטיסטיקה וגם ברפואה. אין את כול אלה.

-5
שמואל
פרופסור פרופסור
בתור פרופסור אתה כנראה יודע לקרוא את השפה הזרה שבמסמכים שצורפו. אם לא, אעזור לך פרוספור. כתוב חד משמעית שנשכרו 600 עובדים נוספים ועד סוף יוני 2021 הכוונה היא לשכור 1800. הפסקה שבה זה כתוב, מדברת על תופעות לוואי ועל זה שאי אפשר לנתח את כל הדיווחים עם כח האדם הקיים.
0
שמואל
אוי פרופסור
בתור פרופסור אתה כנראה יודע לקרוא את השפה הזרה שבמסמכים שצורפו. אם לא, אעזור לך פרוספור. כתוב חד משמעית שנשכרו 600 עובדים נוספים ועד סוף יוני 2021 הכוונה היא לשכור 1800. הפסקה שבה זה כתוב, מדברת על תופעות לוואי ועל זה שאי אפשר לנתח את כל הדיווחים עם כח האדם הקיים.
0
Anonymous
לא מספיק יפה קוראת מתרגמת כותבת יוצרת מגאזין והכל מזמנה החופשי ללא תגמול בהתנדבות מלאה כדי ליידע אותנו ללא אינטרס, אשה אחת מול מאות מיליוני דולרים ומאות פרופסורים ורופאים ועיתונאים וסמרטוטים ששותקים כבר שנתיים במקרה הטוב ומשמשים כלוביסטים מטעם, מתוגמלים ומדושנים במקרה הרע .. ואתה מלין על מידע איזוטרי ולא מעניין..כמה ולאיזה מטרה נשכרו לתקופה קצרה כמה טלפנים שיאספו נתונים על תופעות לוואי בארה"ב. בחיי כזו קטנוניות לא ראיתי הרבה זמן, אם זה כל כך מעניין אותך אתה מוזמן לצאת לחקור ולגלות.. בחיי.. אין גבול לציניות.. לפעמים אתם המלומדים נראה ששכחתם ללמוד דרך ארץ.
3
.
טעות בכתבה
היוש, תחת 'מיוקרדיטיס' רשום "המסמך, מה-15 בדצמבר 2021 – כלומר מלפני 15 חודשים – מפרט מספר תופעות לוואי וסיכונים.."
או שהחישוב לא נכון או שהתאריך לא נכון - דצמבר 21 זה מלפני 4 חודשים. לפני 15 חודשים היינו בינואר 21.
תודה מראש

1
בת-ציון
תודה רבה על הכתבה מאירת העיניים
למרות שכבר קראתי די הרבה על נושא הקורונה והחיסונים וכו', למדתי מהכתבה הזאת כמה דברים חדשים ודי מדהימים - למשל שהמסמך של פייזר מגלה שאדם פגיע יותר לתחלואה בימים שלאחר החיסון, אבל לא אמרו זאת לאנשים ובכך חשפו אותם לסכנה! וגם שהיה צורך להעסיק אלפי עובדים חדשים כדי להתמודד עם מבול הדיווחים על תופעות לוואי! והגיבור היהודי בורלא קיבל פרס בראשית. אולי עדיף היה לקרוא לזה פרס אחרית.
5
Anonymous
הלינק הזה : "ראשית, ממסמך שנכתב במאי 2021" לא נפתח המסמך

תודה יפה על כל העשייה!

1
Anonymous
האם נעשה מחקר לכמה זמן נשארים נוגדנים בגוף של מחלים מקורונה (אדם שחלה באופן טבעי) בכמות המספקת הגנה מהידבקות חוזרת (אם יש כזאת)?
או בניסוח אחר - האם נעשה מחקר בשאלה האם הידבקות בקורנה מקנה חיסון לכל החיים לעומת חיסון בזריקה שלפי פרסומי משרד הבריאות רמת ההגנה שהוא מקנה יורדת כל כמה חודשים?


1
אני
תשובה להאם נעשה מחקר בקרב מחו
אכן נעשה מחקר ארוך טווח ככל שניתן בעת הגלים הראשונים. אין לדעת אם החסינות נשארת לכל החיים כי עבר רק זמן קצר יחסית מאז פרוץ המגפה. מניחה שהתוצאות גם פורסמו. חסינות אגב לא נשארת לכל החיים בהרבה מאוד חיסונים למחלות ילדות. וכן גם לאחר מחלה טבעית רמת הנוגדנים יורדת עם הזמן, ולכן המליצו על חיסון אחד. נכון שבגלים הראשונים לא פותחו עדיין מבחני מעבדה לעוד מדדים של מער׳ החיסון כמו הזיכרון ארוך הטווח של תאי הזיכרון. לעיתים לוקח זמן ארוך מידי לפתח חיסון ללא תופעות לוואי קשות. כבר קרה בכמה חיסונים כמו לדוג׳ הפוליו בשנות ה 50, שהציל מיליוני ילדים ממוות ושיתוק, אך לחלק גרם אחרי כ20 שנה לתמותה ותחלואה מסרטן. במקרה פנדמיה השיקולים הראשוניים הם הצלת חיי רבבות אנשים, ואת זה החיסונים אכן עשו בהצלחה.
-3

משרד הבריאות ממשיך לעבור על החוק ולהסתיר את תרומות חברות התרופות

משרד הבריאות, שזכה בפרס השקיפות, מפר באופן סדרתי את חובת פרסום דו"ח התרומות של חברות התרופות למערכת הבריאות. המשרד נמנע כבר שנה תמימה מלפרסם את נתוני 2022, ורק לפני חודש, באיחור של כמעט שנתיים, בעקבות התראה לפני תביעה משפטית, פרסם את נתוני 2021, שהראו שפייזר הכפילה את תרומותיה לעומת 2020

פייזר הוציאה 168 מיליון דולר על פקידי ממשל בעלי השפעה בסין ב-2019-2021 – כך טוען חושף שחיתויות שפוטר מהחברה בתביעה אזרחית שהגיש בקליפורניה

| יפה שיר-רז | רפואה ומדע

התובע, ששימש כמנהל ציות בינלאומי בפייזר, טוען בכתב התביעה שפוטר כ"נקמה" לאחר שהתריע בפני הממונים עליו על חששותיו. הוא הגיש תלונה לרשות לניירות ערך בארה"ב על חשש להונאה פוטנציאלית על פי חוק שחיתות במדינות זרות. מדיווחי פייזר למשקיעים עולה כי הרשות לני"ע חוקרת מספר תלונות מסוג זה על פייזר כבר מאז 2019

משרד הבריאות הסתיר מהצט"מ את המחקר שהצביע על סיכון מוגבר לתופעות לוואי מחיסון פייזר בילדים קטנים

ממצאי המחקר, שהצביעו על כמות כפולה עד פי 4 של דיווחי תופעות לוואי בילדים הקטנים, הוסתרו לא רק מהציבור - אלא גם מהצט"מ. כתוצאה מכך, הקונצנזוס בין חברי הצט"מ בדיון על אישור החיסון לתינוקות היה: "החיסון בטוח לתינוקות". ד"ר בועז לב, ראש הצט"מ, שיודע בדבר המחקר על ידי עמותת 'החזית המקצועית לאתיקה', אמר: "ברמת הבטיחות אני מאמין לגמרי בחיסון ומרגיש חופשי להמליץ"

ה-FDA מתעלם מעשרות מקרים של תופעות לוואי חמורות ורב-מערכתיות בתינוקות – וטוען שפייזר הוכיחה שהחיסון שלה בטוח

במסמך סקירה של נתוני הבטיחות והיעילות של חיסון פייזר שפרסם היום ה-FDA לקראת הדיון בהרחבת היתר החירום לתינוקות, טוענת הרשות האמריקאית שהחיסון יעיל ובטוח. אלא שטענת היעילות נסמכת על 10 מקרים בלבד של תסמינים, ואילו טענת הבטיחות מתעלמת מעשרות דיווחים חמורים ומסכני חיים

החיסון בטוח בהריון? 87.5% מההריונות בדוח של פייזר שתוצאתם דווחה הסתיימו במות העובר. המחקר בחיות מצא שיעור הפלות כפול בחולדות שחוסנו ועיוותים בשלד העוברים

הממצאים החמורים נחשפו במסמכים ששחררו ה-FDA ורשות הבריאות באוסטרליה, ומראים שפייזר וה-FDA הסתירו את המידע. הממצאים בבעלי חיים "טואטאו", וסיווג החיסון שונה ל"בטוח בהריון"

סקר חדשות זמן אמת: הרוב המכריע של המשתתפים לא מאמין למידע ולנתונים שמציגים המומחים בתקשורת ומשרד הבריאות

| אנה גרסימנקו | רפואה ומדע

הסקר חושף ש-86% מהמשתתפים אינם מאמינים למידע הרפואי של מומחים בתקשורת ו-80% אינם מאמינים לנתוני משרד הבריאות. 72% לא מאמינים גם לגופים הבינלאומיים כמו ה-FDA וה-CDC. אחוז גבוה יותר מאמין לרופאי המשפחה ולרופאים בבתי החולים

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...