בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

בלי מסכות, בלי הגבלות: פלורידה עם מספר מאובחני הקורונה הנמוך ביותר בארצות הברית

| 4892 צפיות
| 4892 צפיות

בניגוד לכל התחזיות הקודרות, שלפיהן, המדיניות של דסנטיס תוביל למספר רב של חולים ונפטרים, לא התאמתו, וכעת המדינה מדווחת על מספר המקרים הנמוך ביותר בארצות הברית

| אלון בלוסטנקו | חדשות חוץ

המדיניות של מושל פלורידה רון דסנטיס בכל מה שנוגע לקורונה היא סדין אדום בעיני הדמוקרטים. המדיניות הזו, הם ניבאו, תוביל למספר רב של חולים ונפטרים. קריס קינג, המועמד הדמוקרטי לכהונת סגן מושל פלורידה בבחירות 2018, כתב לפני שנה בחשבון הטוויטר שלו, בתגובה לצו שפרסם דסנטיס האוסר על בעלי עסקים לכפות עטיית מסכות ומטיל קנסות ועונשים על מי שעובר עליו: "כותרת אלטרנטיבית: המושל של פלורידה רון דסנטיס ממשיך במסע ההרג שלו". העיתון Vanity Fair אף הרחיק לכת, ובמאמר שפורסם בספטמבר כינה אותו "מלאך המוות".

אלא שכעת מתברר שכל התחזיות הקודרות התבדו, ופלורידה הפכה לאחת המדינות עם מספרי המאומתים והנפטרים הנמוכים ביותר בארצות הברית – ממוצע של 60.6 מקרים ו-0.2 מקרי מוות לכל 100 אלף אנשים, כך על פי ה-CDC.

המושל רון דסנטיס והממשל שלו לא מאמינים שהדרך לצאת מהמצב חייבת להיות כרוכה במגבלות, סגרים, כפייה של עטיית מסכות ושלילת זכויות אזרח בסיסיות. במקום זה, הם מעדיפים לתת לאזרחים חופש בחירה אישי ביחס לאיך, מתי ובאיזה אופן הם שומרים אל בריאותם.

"כשפלורידה מדורגת כעת במקום הנמוך ביותר ביבשת אמריקה במונחים של שיעורי קוביד-19 לנפש, אנו גאים לעמוד איתן בהגנה על החירות לאורך כל המגיפה", כתבה סגנית המושל ג'נט נונז בהצהרה שפרסמה. "גישתו של המושל דסנטיס הונחה על ידי מדע, נתונים ופרגמטיזם, לא על דיי פחד ונרטיבים מדאיגים".
 
"זה מוכיח שוב את ההצלחה של הגישה של המושל דסנטיס, שבה המדיניות מסתמכת על מדע ומספרים", אמרה בראיון לפוקס ניוז הדוברת של דסנטיס, קריסטינה פושאו. "הוא תמיד הסתמך על הנתונים, וזה נמשך אפילו בזמן התפרצות הדלתא בקיץ. הוא הבין שמה שיעזור, זה לא כפייה של עטיית מסכות בבתי הספר וסגרים, אלא לספק טיפולים שבאמת עובדים".

לדברי פושאו, במהלך התפרצות הדלתא היא קיבלה ללא הרף פניות מהמדיה לגבי המדיניות של דסנטיס, אך כעת, כשהם מובילים את ארצות הברית עם מספר המקרים הנמוך במדינה, הפניות התפוגגו.

חשוב לציין שפלורידה היא המדינה שנחשבת למבוגרת ביותר בארצות הברית (כ-20% מאוכלוסייתה הם בני למעלה מ-65), ולכן כאשר מנרמלים את שיעורי התמותה ביחס לגיל, מצבה טוב עוד יותר. 

בניגוד מוחלט לכך – קליפורניה, אחת המדינות בעלות ההגבלות הקשוחות ביותר בארצות ברית, מדווחת על פי שתיים מקרים מאומתים של קורונה מפלורידה. מדינת מישיגן, אף היא עם מגבלות קורונה בין החמורות בארצות הברית, נמצאת בתחתית הטבלה עם המספר הגדול ביותר של מאומתים מקורונה.

והיא לא היחידה. ניתוח שנערך על ידי "חדשות זמן אמת" מצא שלמעשה, במרבית המדינות המחוסנות ביותר בעולם, החיסונים לא פתרו את בעיית הקורונה. ברבות מהן, קצב התמותה מקורונה היה מתואם מאוד לקצב ההתחסנות, כמו בישראל, כולל גל מיוחד במקביל לחיסון בבוסטר. בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


יובל
גם בשבדיה המספרים נמוכים עדיין אף על פי שכל המדינות מסביב בשיא של כל הזמנים
1
יקותיאל
שכחתם להוסיף שפלורידה המדינה עם ממוצע הגיל הכי גבוה בארה"ב
פלורידה המדינה עם מספר הקשישים הכי גבוה, וממוצע הגילאים הכי גבוה בכל ארה"ב, לעומת קליפורניה שהיא בין המדינות עם ממוצע הגילאים הצעיר ביותר בארה"ב, אבל עם מספר הפטירות הגבוה ביותר אחרי סגרים בידודים חיסונים ומסיכות.

2
צור
קצת מידע שחסר בכתבה
הייתי שמח לדעת שמושל פלורידה מצא דרך טובה להתמודד עם הקורונה,
הבעיה היא שהכתבה הזו מעוותת לחלוטין את המציאות.

פלורידה בדיוק יצאה מגל מיתות קורונה גדול יותר ממה שהיה בכל מקום אחר בארצות הברית בגלל המדיניות של המושל דה-סנטיס.
בתי החולים שלהם קרסו ותושבים לא יכלו לקבל טיפול.

הכתבה הזו מתעלמת מכך לחלוטין.
כעת משירד גל התחלואה, במחיר מיתות גבוה המאוד, הכתבה אומרת תראו, הכל בסדר גם בלי הגבלות או חיסונים.

לדעתי הדבר היחידי שמקרים כאלו יכולים ללמוד אותנו שהמודל שחוזה את קצב צמיחתה של המחלה, הוא שונה מהתרחישים במציאות.
כלומר, המודלים צופים שקצב ההדבקה יגדל באופן מעריכי עד שכמות משמעותית מהאוכלוסיה תידבק, אך בפועל שרשרת ההדבקות דועכת מוקדם מזה.

אם נשווה את גרף התחלואה של פלורידה עם למשלה זה של קליפורניה, נוכל לראות שבתקופה המדוברת עקומת התחלואה של פלורידה היא מאוד חדה, עולה במהירות ויורדת במהירות. בקליפורניה היא יותר שטוחה ונמשכת יותר זמן.

אני לא חושב שתקנות בידוד ומסכות יכולים למנוע את הפצת המחלה, אך הם יכולים לשטח את העקומה, והמשמעות היא מניעת קריסה של בתי חולים, ומניעת מצב בו לא ניתן לתת טיפול מציל חיים, לא רק למי שחולה בקורונה, אלא לכל מי שזקוק לטיפול רפואי.

-3
דורון
ןבמבחן התוצאה?
עד 30.11 נפטרו בפלורידה מקורונה 2,865 בני אדם לכל מיליון תושבים.
בישראל, 879 בלבד.
הנתונים לפי אתר worldometers.
האם ניתן לומר שצעדי הזהירות שננקטו בישראל ולא ננקטו בפלורידה מנעו כמעט 70% מן התמותה?

1
יובל
נתונים מדוייקים
הנתונים שצצטט מדוייקים אך צריך לזכור כי מספר המבוגרים בפלורידה כפול מישראל ובארה"ב באופן כללי אחוז חולי הסכרת סוג 2 ומחלות לב גדול עשרות מונים מישראל וזו קבוצת הסיכון הגדולה ביותר.
לכן ההשוואה של פלורידה צריכה להיות לשאר המדינות בארה"ב , ממוצא הנפטרים בארה"ב עומד על 2454 נפטרים למליון כאשר במדינת ניורק שהכללים בה הכי נוקשים 3004 נפטרים למליון וניוג'רסי 3208 , זאת ההשוואה הנכונה .
את ישראל צריך להשוות ירדן מצרים כפריסין והרשות הפלסטנית ואנחנו במצב רע מאוד ביחס למדינות אילו .

0
מלכה שמורק
רעיון מצוין
אולי יאמצו את השיטה הזו גם כאן ובא לציון גואל
0
אומני
מתי יתעוררו
מתי מתכוונים להתעורר ולהבין שאין מגיפה ואם כן אז מנהלים בלי פחד ועם שכל
0
אומני
ועכשיו בטח י
יספרו שאחוז המחוסנים מעל גיל 60 גבוה ולכן רמת התמותה נמוכה פייזר עושה על כל העולם סיבוב על כלום
0

איטליה: שר הבריאות האיטלקי במרכזה של חקירה שמנהל התובע של ברגמו. ההאשמות – זיוף המגיפה, ניהול כושל וניסיון להעלים מידע

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

 התובע הראשי של ברגמו חוקר את הדרך שבה נוהל משבר הקורונה בתחילת 2020, כשבמרכז החקירה שר הבריאות האיטלקי רוברטו ספרנצה. בנוסף להאשמות החמורות כלפי השר, התובע טוען כעת כי ספרנצה "לא אמר דברי אמת" בעדותו בשימוע

גל קורונה לראשונה בסינגפור, עם תחילת החיסון בבוסטר

| יריב המר | חדשות חוץ

מאז החלה סינגפור במתן הבוסטר בסוף ספטמבר, התחלואה והתמותה מקורונה לא מפסיקות לעלות. המצב דומה למה שקרה בישראל באוגוסט, אלא שבסינגפור סיימו לחסן את האוכלוסייה במנה השנייה רק לאחרונה. מדוע אם כן החלו שם במבצע הבוסטר בשלב כה מוקדם? האם החיסונים מאבדים מיעילותם מהר ממה שטוען משרד הבריאות הישראלי? 

בכירים ב-CDC וב-FDA: לא בטוח שהחיסון מונע הדבקה. כשמדובר בדלתא, המחוסנים נדבקים ומדביקים

| יריב המר | חדשות חוץ

לאחר שבכירה ב-CDC הודתה שמחוסנים נדבקים ומדביקים בזן הדלתא, גם בוועדה המייעצת של  ה-FDA הועלו תהיות לגבי יעילות חיסון פייזר במניעת הדבקה. בדיון בהרחבת היתר החירום לילדים צעירים בשבוע שעבר התבקשו נציגי פייזר להציג ראיות לטענת החברה שהחיסון מונע הדבקה במבוגרים, אך השאלה נותרה ללא מענה.

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...