בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

המושלים הרפובליקנים נגד החלטת הוועדה המייעצת של ה-CDC לכלול את חיסוני הקורונה בתוכנית החיסונים לילדים

| 2787 צפיות
| 2787 צפיות

ההצבעה פה אחד של הוועדה המייעצת ל-CDC לכלול את חיסוני הקורונה בתוכנית החיסונים לילדים עוררה זעם בקרב מושלים וחברי קונגרס רפובליקנים, וגם בקרב מומחים מובילים. מדובר בחיסון הראשון שמאושר ללא ראיות על יעילות, ועם עדויות לסיכונים חמורים, בפרט עבור צעירים. אף שמדובר בהמלצה בלבד, היא מעניקה אור ירוק למדינות לחייב את החיסון כתנאי לכניסה למוסדות הלימוד, וחסינות מפני תביעות ליצרניות

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

15 חברי הוועדה המייעצת של ה-CDC (ACIP) הצביעו ביום חמישי האחרון פה אחד בעד המלצה לכלול את חיסוני הקורונה בתוכנית החיסונים לילדים לשנת 2023, כולל חיסון תינוקות מגיל שישה חודשים ומעלה. זאת, לאחר שיום קודם לכן הצביעו, גם כן פה אחד, לכלול את החיסונים הללו גם בתוכנית VFC (Vaccines For Children) – תוכנית חיסוני החינם הפדרלית. אף לא אחד מהחברים בוועדה לא הצביע נגד ההמלצה. ההמלצה אומנם טעונה עדיין אישור של ה-CDC ושל ה-HIH (המחלקה לבריאות ולשירותי אנוש בארצות הברית), אך הסיכויים שלא תאושר לאור ההצבעה הגורפת הזו אפסיים.

תוצאות ההצבעה, אף שהיו צפויות, עוררו זעם בקרב מושלים וחברי קונגרס רפובליקנים, שכן, אף כי תוכנית החיסונים של ה-CDC בארצות הברית מהווה המלצה, ואיננה מחייבת באופן לאומי, הרי שבפועל, משמעות ההמלצה היא שהיא מעניקה למדינות אור ירוק לחייב את ההורים לתת את חיסון הקורונה לילדיהם כתנאי ללימודים בבתי ספר ציבוריים, ואף בבתי ספר וגנים פרטיים. על פי אתר ה-CDC, "חוקי המדינה קובעים דרישות חיסון לילדי בתי הספר. חוקים אלה חלים לעתים קרובות לא רק על ילדים הלומדים בבתי ספר ציבוריים, אלא גם על אלה הלומדים בבתי ספר פרטיים ובמעונות יום".

רבים מהמושלים הרפובליקנים, וכן חברי קונגרס ומועמדים לתפקידים אלו יצאו בגל של הצהרות שלפיהן לא תהיה דרישת חיסון בבתי הספר במדינותיהם. "כל עוד שאני מושל, בפלורידה לא יהיה מנדט חיסונים לילדים בבתי הספר שלנו", אמר רון דה-סאנטיס, מושל פלורידה. ומנכ"ל משרד הבריאות של פלורידה, ד"ר ג'וזף לדאפו, הודיע כבר לפני ההצבעה: "בלי קשר למה שה-CDC יצביע על האם חיסוני הקוביד-19 מתווספים לתוכנית חיסוני השגרה לילדים – שום דבר לא משתנה בפלורידה. תודות למושל דה-סאנטיס, חובת חיסוני קורונה איננה מותרת בפלורידה, איננה נדחפת לבתי ספר, ואני ממשיך להמליץ נגדם עבור ילדים בריאים", אמר ד"ר לדאפו. 

WhatsApp Image 2022 10 21 at 16.18.28

גם תומס מאסי, חבר הקונגרס של קנטאקי, צייץ לפני ההצבעה: "ה-ACIP מצביע היום על האם להוסיף את חיסוני קוביד-19 לתוכנית חיסוני הילדות. ה-CDC יודע שזה יאיץ חיסוני חובה לקוביד בבתי ספר וליגות ספורט רבים".

מושלת אייווה קים ריינולדס הודיעה:  "החיסון נגד קוביד נשאר זמין למי שרוצה אותו, אך לעולם אין לחייב אותו! העברנו חקיקה שאוסרת על בתי ספר, מכללות וצהרונים לעשות זאת". 

WhatsApp Image 2022 10 21 at 16.19.47

מושל וירג'יניה, גלן יונגקין, כתב אף הוא: "ההחלטה לחסן ילד נגד קוביד-19 היא של ההורים בווירג'יניה לעשות, על מה שטוב עבורם ועבור משפחתם. לא נציית למנדט של ה-CDC. בווירג'יניה ההורים חשובים".

WhatsApp Image 2022 10 21 at 16.25.32

ומושלת אלבמה, קיי איוויי, כתבה:  "כאן באלבמה, ההורים עושים את ההחלטות כשזה נוגע לבריאות ילדיהם. אנו איננו מחייבים את חיסוני הקורונה לילדים – ולעולם לא נעשה זאת". 

WhatsApp Image 2022 10 23 at 19.35.38

כמה מהמתמודדים לתפקידי מושלות הודיעו אף הם שהם מתנגדים להמלצה. ביל לי, המתמודד על המושלות בטנסי, צייץ: "תמיד אמרתי שמנדטים הם גישה גרועה, וטנסי הובילה בהדיפת דרישות חיסוני הקורונה. תודות לעבודה שלנו עם האסיפה הכללית, משפחות טנסי לא יהיו מושפעות מהצבעת ה-CDC היום. אנו נוסיף לעמוד עבור ילדי טנסי ועבור חופש אישי". סקוט ג'נסן, המתמודד לתפקיד המושלות במינסוטה כתב: "זכויות ההורים נמצאות בקלפי בנובמבר. הממשלה אינה הורה משותף לילדים שלכם". וקארי לייק, המתמודדת לתפקיד המושלת באריזונה הייתה אף בוטה יותר. "אריזונה לא תכפה חיסוני קורונה לזרועות הילדים שלנו, או מסכות מטונפות על פניהם היפות", היא כתבה אתמול.


שיתביישו להם

גם רופאים בכירים התייצבו נגד ההמלצה ואף הזהירו כי היא תגביר את חוסר האמון של הציבור ב-CDC. ד"ר מרטי מאקרי מבית הספר לרפואה באוניברסיטת ג'ונס הופקינס אמר בראיון ל- America Reports שמדובר בחיסון הראשון שנוסף לרשימת ה-CDC ללא נתונים קליניים התומכים ביעילותו. מקארי הסביר שבידי ה-CDC יש כיום נתונים על השפעותיו של החיסון המותאם לזן האומיקרון רק ממחקר על שמונה עכברים, וגם נתונים אלה אינם זמינים לציבור. "מה הם מסתירים? מדוע איננו יכולים לראות את המידע הזה?", הוא תהה בראיון בתוכניתו של טאקר קרלסון בערוץ פוקס ניוז. לדבריו, למומחים שביקשו לראות את הנתונים "נאמר בעצם להפסיק לשאול שאלות". 
"כרגע, ההורים שואלים היכן הנתונים הקליניים התומכים בחיסון זה בילדים בריאים צעירים. עבור חיסון האומיקרון החדש, שהוא החיסון הנוכחי המומלץ, הניסויים בבני אדם מעולם לא פורסמו ברבים. במקום זאת, פייזר ומודרנה פרסמו הודעה לעיתונות. הנתונים הבסיסיים הם סודיים ביותר", הסביר מקארי.

"שיתביישו להם", הוא אמר, כשהוא מתייחס למנהלת ה-CDC ד"ר רושל ולנסקי, לראש ה-FDA רוברט קאליף, ולמנהל צוות התגובות לקורונה בבית הלבן ד"ר אשיש ג'ה. "הנתונים האלה צריכים להיות מידע ציבורי. מדוע זה סודי ביותר? אנו מאמינים שהסיבה היא שהם דומים לנתוני החיסון לתינוקות, שלא היו חיוביים, לא הראו שום תועלת קלינית. לכן, 94% מהאמריקאים אמרו לא לחיסון האומיקרון החדש הזה, משום שנתוני הניסויים הקליניים אינם פומביים".

כזכור, גם ד"ר פול אופיט, מנהל המרכז לחינוך חיסונים בבית החולים לילדים בפילדלפיה, פרופסור לרפואת ילדים באוניברסיטת פנסילבניה, החבר בוועדה המייעצת לחיסון של ה-FDA, יצא נגד ההחלטה להעניק אישור לחיסון הקורונה המותאם אומיקרון, ואף הצביע נגדה. "הסיבה היחידה שהצבעתי 'לא' היא כי 'לעזאזל לא' לא הייתה בחירה", הוא אמר לאחר שה-FDA החליט להתעלם מהצבעתו. "ההרגשה הייתה שההחלטה כבר נקבעה כאן", אמר אופיט. "הרגשתי שאנחנו מובלים כאן, ועם היעדר מידע קריטי." אופיט גם אמר שלהתעלמות מהצבעת הנגד שלו ושל מומחים נוספים יש השלכות חמורות. "על ידי כך שלא עושים את זה. על ידי פשוט לומר: 'אין לנו צורך בעצות האלה', אנחנו גם אומרים: 'איננו הולכים להיות שקופים לגבי מה שיש לנו לעם האמריקני'".

להחלטה יש השלכה נוספת שמדאיגה רבים. על פי החוק הפדרלי בארצות הברית מ-1986 (The National Childhood Vaccine Injury Act of 1986), לא ניתן לתבוע את יצרניות החיסונים בגין פגיעות עבור החיסונים הכלולים בתוכנית חיסוני השגרה לילדים. כאשר ה-FDA העניק לחברות לראשונה היתר לשיווק החיסונים תחת מצב החירום שהוכרז, ההיתר הוגדר כ"היתר חירום" (EUA), כאשר החברות התחייבו להמשיך לבצע ניסויים קליניים כדי לוודא את יעילות החיסון ובטיחותו. היתר שכזה פוטר את החברות מאחריות לנזקים ואינו מאפשר לתבוע אותן. כעת, המלצת ה-ACIP (הטעונה עדיין אישור סופי מה-CDC) מעניקה למעשה ליצרניות החיסונים פטור מתביעות בגין נזקים.

ההצבעה הזו מגיעה שבוע ימים לאחר משרד התובע הציבורי האירופאי הודיע כי מתבצעת חקירה מתמשכת ביחס לרכש חיסוני הקורונה באיחוד האירופי, ולאחר שבועות סוערים מאוד בפרלמנט האירופאי, ששיאם היה בהודאתה של מנהלת בכירה בפייזר, שלפיה החברה מעולם לא בדקה לפני הוצאת החיסון שלה לשוק האם הוא מונע העברה של נגיף הקורונה.

נכון לעכשיו במשרד הבריאות לא הגיבו על ההחלטה, ועל ההשלכות הצפויות שלה על ישראל, אך בינואר השנה אמר יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור פרופ' נדב דוידוביץ', בראיון למגזין זמן אמת שמשרד הבריאות מתכנן להכניס גם אצלנו את חיסוני הקורונה לתוכנית חיסוני השגרה לילדים לאחר שיאושרו בארה"ב.


בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארוטבח ה-7 באוקטובר לא התרחש בוואקום – אונר"א בנתה את התשתית וליבתה את השנאה

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

החשיפה שלפיה עובדי אונר"א השתתפו בטבח גרמה לזעזוע בעולם, ומזכ"ל האו"ם גוטרש אמר שהוא "זועזע מההאשמות". אבל האומנם כולם לא ידעו? הראיות המעידות שאונר"א עוסקת בשיטתיות ובעקביות בליבוי השנאה הטרור והייתה מעורבת עד צוואר בפעילויות טרור הוצגו כבר לפחות מאז 2003 בפני ממשלות העולם והאו"ם

משתתפים בהפגנות התמיכה ההמוניות בחמאס קיבלו תשלום כדי להפגין ולקרוא להשמדת ישראל

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

מאחורי מימון הקבוצות המארגנות את ההפגנות, כולל באוניברסיטאות בארה"ב, עומדים בין היתר ארגונים ואילי הון מהשמאל הפרוגרסיבי, כשכל זה מתנהל באמצעות "תרומות" בשיטה שנועדה לטשטש את מקורות המימון ולהסתירם מהציבור

ארגון הבריאות העולמי והבנק העולמי העבירו לאיראן 76.1 מיליון יורו

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

ארגון הבריאות העולמי גייס את הבנק העולמי כדי להלוות לאיראן 76.1 מיליון יורו. המטרה? "קידום הסטנדרטים הסביבתיים והחברתיים" של המשטר שלא רק אחראי לטבח ה-7 באוקטובר ולהפעלת ארגוני טרור, אלא שבחסות שתיקת הקהילה הבינלאומית מוציא להורג מדי שנה מאות מאזרחיו

הצלב האדום מינה למנכ"לו את ראש אונר"א לשעבר – למרות שזה נאלץ להתפטר מאונר"א בעקבות דו"ח חמור על שחיתות והתנהלות מינית לא ראויה

| Yaffa Shir-Raz | חדשות חוץ

פייר קרנבויהל טען שההאשמות הן 'מזימה של טראמפ, ישראל והיהודים לחסל את אונר"א'. ואולם, אישים פרו-פלסטינים הפריכו את הטענה. בין היתר הואשמו קרנבויהל והכוורת הבכירה שלו בדו"ח הפנימי בניצול לרעה של סמכות, ניהול כושל, נפוטיזם ושחיתות, וכי הוא "תפר" משרה לפילגשו 

שתיקת הנשיאות: כסף ממדינות פרו-טרוריסטיות זורם לאוניברסיטאות בארה"ב – ואת התוצאות אנחנו רואים עכשיו

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

הסירוב של ראשי האוניברסיטאות אתמול בקונגרס לגנות את האנטישמיות מרתיח, אבל הוא אינו מקרי. שני דו"חות מחקר חדשים מצביעים על הזרמה אדירה של כספים לאקדמיה האמריקנית מקטאר, וגם מסעודיה, האמירויות וסין. צונאמי האנטישמיות בקמפוסים הוא אירוע רב משתתפים שאורגן מראש, שומן במיליארדי דולרים וחיכה לרגע הנכון. הרגע הזה הגיע לאחר הטבח ב-7 באוקטובר

"אני לא 'מרגישה' בלתי בטוחה בקמפוס. אני לא בטוחה. כישראלית וכיהודייה אני מסתובבת עם מטרה על הגב"

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

 היום אמורה נשיאת MIT, יחד עם נשיאי האוניברסיטאות הרווארד ופנסילבניה, להעיד בשימוע בפני הקונגרס האמריקני בנושא האנטישמיות הגוברת בקמפוסים. בינתיים, גם אחרי שלמעלה מ-1700 סטודנטים יהודים וישראלים מ-MIT פנו במכתב להנהלה והתלוננו על צונאמי השנאה - האוניברסיטה עדיין מתעלמת ומסרבת לפעול

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...