בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

ארה"ב: אחרי בית המשפט – הסנאט צפוי להצביע על הצעת חוק נגד כפיית חיסונים במקומות עבודה

| 3676 צפיות
| 3676 צפיות

אחרי שבית המשפט עצר את הצו של ביידן המחייב חיסונים במקומות עבודה גדולים – עכשיו גם הסנאט האמריקני צפוי להצביע על הצעת חוק שתחסום את הצו הנשיאותי ותמנע מהלך דומה בעתיד

| אלון בלוסטנקו | חדשות חוץ

אחרי שבית המשפט הפדרלי עצר את הצו של ביידן המחייב חיסונים במקומות עבודה גדולים, בימים הקרובים צפויה הצעת חוק חדשה שתחסום את הצו הנשיאותי לעבור בסנאט האמריקאי. הצו, שעליו חתם הנשיא ביידן בספטמבר השנה, דורש מכל מעסיק במקום עבודה שיש בו יותר מ 100 עובדים לוודא שכל העובדים מחוסנים, או לדרוש מהם הצגת בדיקת קורונה שלילית לפחות פעם בשבוע.

הצו נתקל בהתנגדות חריפה מהצד הרפובליקני בסנאט. בשבוע שעבר, בעת ההצבעה על התקציב הממשלתי, דרשו הרפובליקנים תיקון נגד החלק העוסק בחובת החיסונים, והתנגדו לאישור החלק בתקציב המיועד ל- OSHA (הגוף הממונה על אכיפת הצו במגזר הפרטי). ואולם, למרות מאמצי הרפובליקנים, התיקון לא עבר, משום שלא זכה לתמיכה מהצד הדמוקרטי.

השבוע יעלה הנושא שוב להצבעה בסנאט, והפעם צפוי הסאנט להצביע על הצעת חוק חדשה  של הסנאטור הרפובליקני מייק בראון (אינדיאנה), אשר תבטל את הצו של ביידן ותאסור על חקיקה דומה בעתיד. כל 50 הסנאטורים הרפובליקנים צפויים להצביע בעד הצעה זו ואף נשמעו מספר קולות של תמיכה מהצד הדמוקרטי – ביניהם הסנאטור הדמוקרטי ג'ו מאנצ'ין (מערב וורג'יניה), שהודיע בשבוע שעבר כי הוא מתכוון לתמוך בהצעת החוק.

"אינני מתכוון לתמוך בשום כפיה על עסקים עצמאים" אמר הסנאטור מנצ'ין ביום חמישי שעבר, זאת למרות שסירב לתמוך בתיקון לתקציב הממשלתי של OSHA.
גם הסנאטורים הדמוקרטים קירסטן סינמה (אריזונה) וג'ון טסטר (מונטנה) מתכוונים הפעם לתמוך בהצעת החוק החדשה, שאישורה דורש רוב קולות פשוט בסנאט ונראה שהפעם הרפובליקנים  יצליחו להשיגו ללא קושי. הצעת חוק זו, מתבססת על חוק ביקורת הקונגרס משנת 1996 ואם היא תעבור, הסמכות המבצעת של ביידן לא תוכל להוציא צו זהה או דומה בעתיד.

לפחות 25 מדינות עם רוב רפובליקני קוראות תיגר על צווי החיסון השונים של הנשיא ביידן. הצו הנ"ל, וצווים נוספים שפרסם  הנשיא ביידן בנושא זה, נבלמים בזה אחר זה בבתי המשפט הפדרליים ברחבי ארצות הברית: בית המשפט הפדרלי החמישי לערעורים בניו-אורלינס עצר את הצו בטענה שיש בו "בעיות חמורות מבחינה חוקתית ומשפטית"; מדינת אוקלהומה תובעת את התקנות של ביידן על חובת חיסונים לעובדים פדרליים ועובדי המשמר הלאומי, ופרסמה הצהרה כי הנשיא ביידן הוציאה "ללא שום מראית עין של אישור של הקונגרס. הקונגרס לא העביר שום חוק שירשה לנשיא להוציא צו שכזה". כמו כן, נכתב בכתב התביעה כי "צווי החיסונים של הנשיא ביידן עוברים על התיקון החמישי של החוקה של ארה"ב: זכויות להליך הוגן, שלמות הגוף והזכות סירוב להליך רפואי".

בתביעה נוספת, שהתנהלה בבית המשפט המחוזי בלואיזיאנה, קבע השופט המחוזי תרי דוטי במונרו , כי "מוסדות הממשלתיים של CMS וHHS חצו את מגבלות הרשות שלהם", וחסם זמנית את מרכזי שרותי הרפואה מדיקייר ומדיקאייד מלאכוף את צו החיסונים על עובדיהם.

יצוין כי גם אם מאמצי הסנאטורים יצליחו, הצעת החוק חייבת לצלוח גם את ההצבעה בבית הנבחרים, שם הרפובליקנים נמצאים במיעוט והדוברת היא ננסי פלוסי – דמוקרטית מקליפורניה ותומכת נלהבת בהנחיות ובצווים של ממשל ביידן. יתירה מכך, גם אם ההצעה תעבור, עדיין נשמרת לנשיא זכות וטו על פי חוק, והוא ככל הנראה ישתמש בה.
על כן, המהלכים שנוקטים הרפובליקנים בסאנט נועדו, בעיקר להשגת רעש תקשורתי כדי ללכוד את תשומת הלב הציבורית, וההתפתחויות בבתי המשפט הם המקום היותר ומשמעותי למעקב אחרי המגמות בנושא.


בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארושתיקת הנשיאות: כסף ממדינות פרו-טרוריסטיות זורם לאוניברסיטאות בארה"ב – ואת התוצאות אנחנו רואים עכשיו

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

הסירוב של ראשי האוניברסיטאות אתמול בקונגרס לגנות את האנטישמיות מרתיח, אבל הוא אינו מקרי. שני דו"חות מחקר חדשים מצביעים על הזרמה אדירה של כספים לאקדמיה האמריקנית מקטאר, וגם מסעודיה, האמירויות וסין. צונאמי האנטישמיות בקמפוסים הוא אירוע רב משתתפים שאורגן מראש, שומן במיליארדי דולרים וחיכה לרגע הנכון. הרגע הזה הגיע לאחר הטבח ב-7 באוקטובר

"אני לא 'מרגישה' בלתי בטוחה בקמפוס. אני לא בטוחה. כישראלית וכיהודייה אני מסתובבת עם מטרה על הגב"

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

 היום אמורה נשיאת MIT, יחד עם נשיאי האוניברסיטאות הרווארד ופנסילבניה, להעיד בשימוע בפני הקונגרס האמריקני בנושא האנטישמיות הגוברת בקמפוסים. בינתיים, גם אחרי שלמעלה מ-1700 סטודנטים יהודים וישראלים מ-MIT פנו במכתב להנהלה והתלוננו על צונאמי השנאה - האוניברסיטה עדיין מתעלמת ומסרבת לפעול

איטליה: התובע הראשי של ברגמו מודיע לראש הממשלה לשעבר קונטה, שר הבריאות ספרנצה ואחראים נוספים לניהול מגיפת הקורונה כי הם מואשמים בהריגה בנסיבות מחמירות

משרד התובע של ברגמו שלח אתמול ל-19 מהנחקרים, בהם גם מומחים שייעצו לממשלה בניהול המשבר, הודעה על כך שהם מואשמים באחריות לביצוע פשעים חמורים במהלך המגיפה, בהם ניפוח המגיפה, הריגה המונית וסירוב לחשוף מסמכים רשמיים

המושלים הרפובליקנים נגד החלטת הוועדה המייעצת של ה-CDC לכלול את חיסוני הקורונה בתוכנית החיסונים לילדים

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

ההצבעה פה אחד של הוועדה המייעצת ל-CDC לכלול את חיסוני הקורונה בתוכנית החיסונים לילדים עוררה זעם בקרב מושלים וחברי קונגרס רפובליקנים, וגם בקרב מומחים מובילים. מדובר בחיסון הראשון שמאושר ללא ראיות על יעילות, ועם עדויות לסיכונים חמורים, בפרט עבור צעירים. אף שמדובר בהמלצה בלבד, היא מעניקה אור ירוק למדינות לחייב את החיסון כתנאי לכניסה למוסדות הלימוד, וחסינות מפני תביעות ליצרניות

מכה כפולה נוספת לביידן: שופט פדרלי חוסם את חובת החיסון. בקונגרס מקדמים הצעת חוק שתמנע חובת חיסונים

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

בזמן שבישראל, שר האוצר אביגדור ליברמן מקדם המלצות להוצאה לחל"ת של עובדי מדינה המסרבים להציג תו ירוק, בארה"ב ביידן, שמנסה לקדם מדיניות כפיית חיסונים, נוחל כישלון אחר כישלון. שופט פדרלי חוסם (שוב) את חובת החיסון, הפעם לכל 50 המדינות בארה"ב, ובמקביל, הרפובליקנים בקונגרס מקדמים הצעת חוק שתמנע חובת חיסונים

איטליה: שר הבריאות האיטלקי במרכזה של חקירה שמנהל התובע של ברגמו. ההאשמות – זיוף המגיפה, ניהול כושל וניסיון להעלים מידע

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

 התובע הראשי של ברגמו חוקר את הדרך שבה נוהל משבר הקורונה בתחילת 2020, כשבמרכז החקירה שר הבריאות האיטלקי רוברטו ספרנצה. בנוסף להאשמות החמורות כלפי השר, התובע טוען כעת כי ספרנצה "לא אמר דברי אמת" בעדותו בשימוע

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...