בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

מכה כפולה נוספת לביידן: שופט פדרלי חוסם את חובת החיסון. בקונגרס מקדמים הצעת חוק שתמנע חובת חיסונים

| 4902 צפיות
| 4902 צפיות

בזמן שבישראל, שר האוצר אביגדור ליברמן מקדם המלצות להוצאה לחל"ת של עובדי מדינה המסרבים להציג תו ירוק, בארה"ב ביידן, שמנסה לקדם מדיניות כפיית חיסונים, נוחל כישלון אחר כישלון. שופט פדרלי חוסם (שוב) את חובת החיסון, הפעם לכל 50 המדינות בארה"ב, ובמקביל, הרפובליקנים בקונגרס מקדמים הצעת חוק שתמנע חובת חיסונים

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

אחרי ששופט פדרלי הוציא בשבוע שעבר צו מניעה לעצירת מנדט החיסונים הלאומי של הנשיא ביידן על עובדי שירותי הבריאות שהיה אמור להתחיל בשבוע הבא, עכשיו הרפובליקנים בוועדת הפיקוח של הקונגרס מקדמת חקיקה שתאסור מנדט לכפיית חיסוני קורונה עבור קבלנים פדרליים ועובדיהם.

בשלישי שעבר הרחיב השופט טרי דוטי את צו המניעה שהוצא יום קודם לכן על ידי בית משפט פדרלי במיזורי. הצד הקודם התייחס רק ל-10 מדינות שהצטרפו לתביעה נגד החלטת הנשיא לדרוש מכל עובדי הבריאות בבתי חולים ובבתי אבות לקבל לפחות מנה ראשונה של החיסון עד ה-6 בדצמבר ולהתחסן באופן מלא עד ה-4 בינואר. כעת, הצו החדש מתייחס לכל 50 המדינות בארה"ב.

"אין ספק שדרישת חיסון ל-10.3 מיליון עובדי בריאות היא משהו שצריך להיעשות על ידי הקונגרס, ולא על ידי סוכנות ממשלתית", כתב השופט דוטי, מבית המשפט המחוזי בארה"ב במחוז המערבי של לואיזיאנה. הוא הוסיף: "לא ברור אפילו אם פעולה של הקונגרס אשר תחייב חיסון תהיה חוקתית".

השופט דוטי, שמונה לבית המשפט על ידי הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, כתב גם שלתובעים היה "אינטרס להגן על אזרחיהם מפני דרישה לחיסונים", ולמנוע אבדן מקומות עבודה והכנסות ממסים שעלולים להיגרם כתוצאה מחובת החיסונים.

ממשל ביידן קשר את הציות למנדט החיסון למימון פדרלי, המחייב חיסונים של מיליוני עובדים בבתי חולים, בתי אבות או מתקנים רפואיים אחרים, אשר נשענים במידה רבה על תוכניות מדיקייד או מדיקייר. ואולם, ספקים רבים של שירותי בריאות, ובפרט מפעילי בתי אבות ובתי חולים כפריים, התלוננו על כך והתריעו שאנשי צוות רבים שסירבו להתחסן יעזבו אם יכפו עליהם לעשות זאת, עובדה שמחמירה עוד יותר את המחסור בעובדים שהיה קיים ממילא בתחום. תלונות אלו הובילו להגברת ההתנגדות במדינות רבות, בהן פלורידה וטקסס, שסירבו בתוקף להיכנע לתכתיבים בנושא החיסונים, חבישת מסכות או כל מדיניות כפייה פדרלית אחרת.

כתוצאה מכך, יותר מתריסר מדינות ומספר מעסיקים איחדו כוחות כדי להילחם במנדט החיסונים, שמהווה למעשה כפייה בפועל על אזרחי ארצות הברית להתחסן, שכן הוא כופה על חברות פרטיות עם 100 עובדים או יותר, לדרוש מכל העובדים להתחסן, או לשלם קנס של 14 אלף דולר. בית משפט לערעורים חסם באופן זמני גם את המנדט הזה. 

צו המניעה שניתן ביום שלישי הוא צעד ראשון בתביעות נגד מנדט החיסון. ואולם, התיק עדיין צריך להיטען בפני שופט, ועל כל פסיקה של בית משפט נמוך, ככל הנראה יוגש ערעור.

הצעת חוק למניעת מנדט חיסונים

במקביל, כאמור, הרפובליקנים בקונגרס מקדמים הצעת חוק שימנע כפיית חיסונים עבור קבלנים פדרליים. הרפובליקני הבכיר בוועדת הפיקוח של הקונגרס, ג'יימס קומר, הציג את חוק ההגינות עבור קבלנים פדרליים  2021 (H.R. 6016).

WhatsApp Image 2021 12 05 at 15.52.55
חבר הקונגרס הרפובליקני ג'יימס קומר

"לא צריך להכריח עובדים אמריקאים להתאמץ כדי לשמור על עבודתם", אמר קומר. "המנדט הסמכותי של הנשיא ביידן על עובדי קבלנים פדרליים הדורש חיסון או פיטורים אינו הוגן כלפי אלה שתומכים בממשל הפדרלי, ומסכן שירותים כמו הגנה ואבטחת הגבולות. בגלל המנדט הגורף, העובדים מסתכנים באבדן מוחלט של פרנסתם - מקומות עבודה, פנסיה ותוכניות בריאות - והנשיא ביידן מעמיד את ארצנו בסיכון למשברי בטיחות הציבור, הבריאות ומשברים בשרשרת האספקה".

למעלה מ-50 חברי קונגרס צירפו את חתימתם על הצעת החוק, כולל כל הרפובליקנים בוועדת הפיקוח.


בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


sky
חסימת חובת החיסון
כל הכבוד . מקווה שגם בארץ תהיה חסימה כזו . התקשורת מתעוררת שוב ומתחילים בחובת חיסונים בגלל הנגיף החדש ומקדם הדבקה מעל 1 ,זאת אחרי שהמלחמה (רוסיה אוקריינה) עייפה את האנשים לשמוע אינפורמציה לגביה , ולכן אולי משרד הבריאות מתחיל שוב לעלות בכותרות .
1
וקנין טלי
מתנגדת חיסונים
בע"ה לא יהיה שום חיוב לחיסונים אמן?
3

שתיקת הנשיאות: כסף ממדינות פרו-טרוריסטיות זורם לאוניברסיטאות בארה"ב – ואת התוצאות אנחנו רואים עכשיו

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

הסירוב של ראשי האוניברסיטאות אתמול בקונגרס לגנות את האנטישמיות מרתיח, אבל הוא אינו מקרי. שני דו"חות מחקר חדשים מצביעים על הזרמה אדירה של כספים לאקדמיה האמריקנית מקטאר, וגם מסעודיה, האמירויות וסין. צונאמי האנטישמיות בקמפוסים הוא אירוע רב משתתפים שאורגן מראש, שומן במיליארדי דולרים וחיכה לרגע הנכון. הרגע הזה הגיע לאחר הטבח ב-7 באוקטובר

"אני לא 'מרגישה' בלתי בטוחה בקמפוס. אני לא בטוחה. כישראלית וכיהודייה אני מסתובבת עם מטרה על הגב"

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

 היום אמורה נשיאת MIT, יחד עם נשיאי האוניברסיטאות הרווארד ופנסילבניה, להעיד בשימוע בפני הקונגרס האמריקני בנושא האנטישמיות הגוברת בקמפוסים. בינתיים, גם אחרי שלמעלה מ-1700 סטודנטים יהודים וישראלים מ-MIT פנו במכתב להנהלה והתלוננו על צונאמי השנאה - האוניברסיטה עדיין מתעלמת ומסרבת לפעול

איטליה: התובע הראשי של ברגמו מודיע לראש הממשלה לשעבר קונטה, שר הבריאות ספרנצה ואחראים נוספים לניהול מגיפת הקורונה כי הם מואשמים בהריגה בנסיבות מחמירות

משרד התובע של ברגמו שלח אתמול ל-19 מהנחקרים, בהם גם מומחים שייעצו לממשלה בניהול המשבר, הודעה על כך שהם מואשמים באחריות לביצוע פשעים חמורים במהלך המגיפה, בהם ניפוח המגיפה, הריגה המונית וסירוב לחשוף מסמכים רשמיים

המושלים הרפובליקנים נגד החלטת הוועדה המייעצת של ה-CDC לכלול את חיסוני הקורונה בתוכנית החיסונים לילדים

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

ההצבעה פה אחד של הוועדה המייעצת ל-CDC לכלול את חיסוני הקורונה בתוכנית החיסונים לילדים עוררה זעם בקרב מושלים וחברי קונגרס רפובליקנים, וגם בקרב מומחים מובילים. מדובר בחיסון הראשון שמאושר ללא ראיות על יעילות, ועם עדויות לסיכונים חמורים, בפרט עבור צעירים. אף שמדובר בהמלצה בלבד, היא מעניקה אור ירוק למדינות לחייב את החיסון כתנאי לכניסה למוסדות הלימוד, וחסינות מפני תביעות ליצרניות

ארה"ב: אחרי בית המשפט – הסנאט צפוי להצביע על הצעת חוק נגד כפיית חיסונים במקומות עבודה

| אלון בלוסטנקו | חדשות חוץ

אחרי שבית המשפט עצר את הצו של ביידן המחייב חיסונים במקומות עבודה גדולים – עכשיו גם הסנאט האמריקני צפוי להצביע על הצעת חוק שתחסום את הצו הנשיאותי ותמנע מהלך דומה בעתיד

איטליה: שר הבריאות האיטלקי במרכזה של חקירה שמנהל התובע של ברגמו. ההאשמות – זיוף המגיפה, ניהול כושל וניסיון להעלים מידע

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

 התובע הראשי של ברגמו חוקר את הדרך שבה נוהל משבר הקורונה בתחילת 2020, כשבמרכז החקירה שר הבריאות האיטלקי רוברטו ספרנצה. בנוסף להאשמות החמורות כלפי השר, התובע טוען כעת כי ספרנצה "לא אמר דברי אמת" בעדותו בשימוע

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...