בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

מכה כפולה נוספת לביידן: שופט פדרלי חוסם את חובת החיסון. בקונגרס מקדמים הצעת חוק שתמנע חובת חיסונים

| 5197 צפיות
| 5197 צפיות

בזמן שבישראל, שר האוצר אביגדור ליברמן מקדם המלצות להוצאה לחל"ת של עובדי מדינה המסרבים להציג תו ירוק, בארה"ב ביידן, שמנסה לקדם מדיניות כפיית חיסונים, נוחל כישלון אחר כישלון. שופט פדרלי חוסם (שוב) את חובת החיסון, הפעם לכל 50 המדינות בארה"ב, ובמקביל, הרפובליקנים בקונגרס מקדמים הצעת חוק שתמנע חובת חיסונים

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

אחרי ששופט פדרלי הוציא בשבוע שעבר צו מניעה לעצירת מנדט החיסונים הלאומי של הנשיא ביידן על עובדי שירותי הבריאות שהיה אמור להתחיל בשבוע הבא, עכשיו הרפובליקנים בוועדת הפיקוח של הקונגרס מקדמת חקיקה שתאסור מנדט לכפיית חיסוני קורונה עבור קבלנים פדרליים ועובדיהם.

בשלישי שעבר הרחיב השופט טרי דוטי את צו המניעה שהוצא יום קודם לכן על ידי בית משפט פדרלי במיזורי. הצד הקודם התייחס רק ל-10 מדינות שהצטרפו לתביעה נגד החלטת הנשיא לדרוש מכל עובדי הבריאות בבתי חולים ובבתי אבות לקבל לפחות מנה ראשונה של החיסון עד ה-6 בדצמבר ולהתחסן באופן מלא עד ה-4 בינואר. כעת, הצו החדש מתייחס לכל 50 המדינות בארה"ב.

"אין ספק שדרישת חיסון ל-10.3 מיליון עובדי בריאות היא משהו שצריך להיעשות על ידי הקונגרס, ולא על ידי סוכנות ממשלתית", כתב השופט דוטי, מבית המשפט המחוזי בארה"ב במחוז המערבי של לואיזיאנה. הוא הוסיף: "לא ברור אפילו אם פעולה של הקונגרס אשר תחייב חיסון תהיה חוקתית".

השופט דוטי, שמונה לבית המשפט על ידי הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, כתב גם שלתובעים היה "אינטרס להגן על אזרחיהם מפני דרישה לחיסונים", ולמנוע אבדן מקומות עבודה והכנסות ממסים שעלולים להיגרם כתוצאה מחובת החיסונים.

ממשל ביידן קשר את הציות למנדט החיסון למימון פדרלי, המחייב חיסונים של מיליוני עובדים בבתי חולים, בתי אבות או מתקנים רפואיים אחרים, אשר נשענים במידה רבה על תוכניות מדיקייד או מדיקייר. ואולם, ספקים רבים של שירותי בריאות, ובפרט מפעילי בתי אבות ובתי חולים כפריים, התלוננו על כך והתריעו שאנשי צוות רבים שסירבו להתחסן יעזבו אם יכפו עליהם לעשות זאת, עובדה שמחמירה עוד יותר את המחסור בעובדים שהיה קיים ממילא בתחום. תלונות אלו הובילו להגברת ההתנגדות במדינות רבות, בהן פלורידה וטקסס, שסירבו בתוקף להיכנע לתכתיבים בנושא החיסונים, חבישת מסכות או כל מדיניות כפייה פדרלית אחרת.

כתוצאה מכך, יותר מתריסר מדינות ומספר מעסיקים איחדו כוחות כדי להילחם במנדט החיסונים, שמהווה למעשה כפייה בפועל על אזרחי ארצות הברית להתחסן, שכן הוא כופה על חברות פרטיות עם 100 עובדים או יותר, לדרוש מכל העובדים להתחסן, או לשלם קנס של 14 אלף דולר. בית משפט לערעורים חסם באופן זמני גם את המנדט הזה. 

צו המניעה שניתן ביום שלישי הוא צעד ראשון בתביעות נגד מנדט החיסון. ואולם, התיק עדיין צריך להיטען בפני שופט, ועל כל פסיקה של בית משפט נמוך, ככל הנראה יוגש ערעור.

הצעת חוק למניעת מנדט חיסונים

במקביל, כאמור, הרפובליקנים בקונגרס מקדמים הצעת חוק שימנע כפיית חיסונים עבור קבלנים פדרליים. הרפובליקני הבכיר בוועדת הפיקוח של הקונגרס, ג'יימס קומר, הציג את חוק ההגינות עבור קבלנים פדרליים  2021 (H.R. 6016).

WhatsApp Image 2021 12 05 at 15.52.55
חבר הקונגרס הרפובליקני ג'יימס קומר

"לא צריך להכריח עובדים אמריקאים להתאמץ כדי לשמור על עבודתם", אמר קומר. "המנדט הסמכותי של הנשיא ביידן על עובדי קבלנים פדרליים הדורש חיסון או פיטורים אינו הוגן כלפי אלה שתומכים בממשל הפדרלי, ומסכן שירותים כמו הגנה ואבטחת הגבולות. בגלל המנדט הגורף, העובדים מסתכנים באבדן מוחלט של פרנסתם - מקומות עבודה, פנסיה ותוכניות בריאות - והנשיא ביידן מעמיד את ארצנו בסיכון למשברי בטיחות הציבור, הבריאות ומשברים בשרשרת האספקה".

למעלה מ-50 חברי קונגרס צירפו את חתימתם על הצעת החוק, כולל כל הרפובליקנים בוועדת הפיקוח.


בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


sky
חסימת חובת החיסון
כל הכבוד . מקווה שגם בארץ תהיה חסימה כזו . התקשורת מתעוררת שוב ומתחילים בחובת חיסונים בגלל הנגיף החדש ומקדם הדבקה מעל 1 ,זאת אחרי שהמלחמה (רוסיה אוקריינה) עייפה את האנשים לשמוע אינפורמציה לגביה , ולכן אולי משרד הבריאות מתחיל שוב לעלות בכותרות .
1
וקנין טלי
מתנגדת חיסונים
בע"ה לא יהיה שום חיוב לחיסונים אמן?
3

טבח ה-7 באוקטובר לא התרחש בוואקום – אונר"א בנתה את התשתית וליבתה את השנאה

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

החשיפה שלפיה עובדי אונר"א השתתפו בטבח גרמה לזעזוע בעולם, ומזכ"ל האו"ם גוטרש אמר שהוא "זועזע מההאשמות". אבל האומנם כולם לא ידעו? הראיות המעידות שאונר"א עוסקת בשיטתיות ובעקביות בליבוי השנאה הטרור והייתה מעורבת עד צוואר בפעילויות טרור הוצגו כבר לפחות מאז 2003 בפני ממשלות העולם והאו"ם

משתתפים בהפגנות התמיכה ההמוניות בחמאס קיבלו תשלום כדי להפגין ולקרוא להשמדת ישראל

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

מאחורי מימון הקבוצות המארגנות את ההפגנות, כולל באוניברסיטאות בארה"ב, עומדים בין היתר ארגונים ואילי הון מהשמאל הפרוגרסיבי, כשכל זה מתנהל באמצעות "תרומות" בשיטה שנועדה לטשטש את מקורות המימון ולהסתירם מהציבור

ארגון הבריאות העולמי והבנק העולמי העבירו לאיראן 76.1 מיליון יורו

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

ארגון הבריאות העולמי גייס את הבנק העולמי כדי להלוות לאיראן 76.1 מיליון יורו. המטרה? "קידום הסטנדרטים הסביבתיים והחברתיים" של המשטר שלא רק אחראי לטבח ה-7 באוקטובר ולהפעלת ארגוני טרור, אלא שבחסות שתיקת הקהילה הבינלאומית מוציא להורג מדי שנה מאות מאזרחיו

הצלב האדום מינה למנכ"לו את ראש אונר"א לשעבר – למרות שזה נאלץ להתפטר מאונר"א בעקבות דו"ח חמור על שחיתות והתנהלות מינית לא ראויה

| Yaffa Shir-Raz | חדשות חוץ

פייר קרנבויהל טען שההאשמות הן 'מזימה של טראמפ, ישראל והיהודים לחסל את אונר"א'. ואולם, אישים פרו-פלסטינים הפריכו את הטענה. בין היתר הואשמו קרנבויהל והכוורת הבכירה שלו בדו"ח הפנימי בניצול לרעה של סמכות, ניהול כושל, נפוטיזם ושחיתות, וכי הוא "תפר" משרה לפילגשו 

שתיקת הנשיאות: כסף ממדינות פרו-טרוריסטיות זורם לאוניברסיטאות בארה"ב – ואת התוצאות אנחנו רואים עכשיו

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

הסירוב של ראשי האוניברסיטאות אתמול בקונגרס לגנות את האנטישמיות מרתיח, אבל הוא אינו מקרי. שני דו"חות מחקר חדשים מצביעים על הזרמה אדירה של כספים לאקדמיה האמריקנית מקטאר, וגם מסעודיה, האמירויות וסין. צונאמי האנטישמיות בקמפוסים הוא אירוע רב משתתפים שאורגן מראש, שומן במיליארדי דולרים וחיכה לרגע הנכון. הרגע הזה הגיע לאחר הטבח ב-7 באוקטובר

"אני לא 'מרגישה' בלתי בטוחה בקמפוס. אני לא בטוחה. כישראלית וכיהודייה אני מסתובבת עם מטרה על הגב"

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

 היום אמורה נשיאת MIT, יחד עם נשיאי האוניברסיטאות הרווארד ופנסילבניה, להעיד בשימוע בפני הקונגרס האמריקני בנושא האנטישמיות הגוברת בקמפוסים. בינתיים, גם אחרי שלמעלה מ-1700 סטודנטים יהודים וישראלים מ-MIT פנו במכתב להנהלה והתלוננו על צונאמי השנאה - האוניברסיטה עדיין מתעלמת ומסרבת לפעול

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...