בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

משתתפים בהפגנות התמיכה ההמוניות בחמאס קיבלו תשלום כדי להפגין ולקרוא להשמדת ישראל

| 1846 צפיות
| 1846 צפיות

מאחורי מימון הקבוצות המארגנות את ההפגנות, כולל באוניברסיטאות בארה"ב, עומדים בין היתר ארגונים ואילי הון מהשמאל הפרוגרסיבי, כשכל זה מתנהל באמצעות "תרומות" בשיטה שנועדה לטשטש את מקורות המימון ולהסתירם מהציבור

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

הפגנות התמיכה ההמוניות בחמאס ששטפו את העולם בצונאמי אדיר מיד לאחר טבח ה-7 באוקטובר לא פוסקות. אבל כעת מתברר שמה שרבים חשדו בו הוא נכון – ההפגנות האלה אינן רק סיפור של זעם פרו-פלשתיני אורגאני.

כמה תחקירים שפורסמו לאחרונה מצביעים על כך שהמפגינים קיבלו כסף כדי להגיע להפגנות, להניף את דגלי פלשתין, החמאס ודאעש, לקרוא להשמדת ישראל, לחסום כבישים, לאיים על מפגינים יהודים ותומכי ישראל, ולגרום לכאוס. כמו כן נמצא שמאחורי המימון של הקבוצות שמגייסות את המפגינים ומארגנות את ההפגנות, כולל ההפגנות באוניברסיטאות בארצות הברית, עומדים בין היתר ארגונים ואילי הון "נדבנים" הקשורים לשמאל הפרוגרסיבי. כל זה מתנהל באמצעות "תרומות" לארגוני כסף אפל הפועלים כמתווכים, ומעניקים בתורם את התרומות לקבוצות ועמותות ללא מטרות רווח שמניעות את ההפגנות – שיטה שנועדה לטשטש את מקורות המימון ולהסתירם מהציבור.

בימים האחרונים חשף העיתון Toronto Sun שארגון בשם Plenty Collective שילם אלפי דולרים למפגינים באזור ויקטוריה. זאת, באמצעות קרן שהארגון יצר, שאותה הוא כינה "קרן סולידריות", כדי לגייס מפגינים ולשלם להם עבור "עלויות הקשורות לתמיכה או ארגון פעולות בסולידריות עם פלסטין והעם הפלשתיני".

בפרסום הגיוס של הארגון, תחת הכותרת "קרן סולידריות" המלווה בציורי אבטיח (ש"סופח" על ידי הפלשתינים כסמל) נכתב: "קרן זו נועדה לסייע בכיסוי עלויות הנגרמות בעת ארגון או השתתפות בפעולות מקומיות. זה יכול לכלול, אך לא מוגבל לעלויות של אובדן שכר, אספקה, פריטים לגיוס כספים, תשלום לרמקולים וכו'".

WhatsApp_Image_2024-01-16_at_12.42.37.jpeg

הפרסום אף מדגיש שניתנת "עדיפות למועמדים פלסטינים ו-BIPOC (שחורים, ילידים, 'בעלי צבע')".

WhatsApp_Image_2024-01-16_at_12.43.22.jpeg

הפרסום מזמין את המפגינים לבחור את הסכום שהם מעוניינים לקבל תמורת השתתפותם – 25 דולר, 50 דולר, 100 דולר או "אחר". WhatsApp_Image_2024-01-16_at_12.44.00.jpeg

על פי העיתון National Post, מי שגילה את תוכנית התשלום למפגינים היה איאן וורד, חבר מועצה עירוני מטעם קולווד באי ונקובר, ביחד עם פעיל מקומי בשם צ'רלס בודי. "'מפגינים' בתשלום מקדמים אנטישמיות וקריאות לאינתיפאדה אלימה. רק בויקטוריה", כתב וורד בדף
ה-X/טוויטר שלו ב-9 בינואר.

WhatsApp_Image_2024-01-16_at_12.46.25.jpeg

"הם מאורגנים מאוד", אמר וורן בראיון לעיתון, ותיאר כיצד מארגנים מה-Plenty Collective הופיעו בעצרות נגד ישראל כשהם לובשים אפודים כתומים, עם טנדרים מצוידים בשלטים, כרזות ודגלים מעוצבים בצורה מקצועית, ומספקים אוכל ושתייה לאנשים ששכרו להפגין. "הם שולטים בקהל, ויש להם שליטה משום שהם מחזיקים במזומן עבור המפגינים", הוא אמר.

וזה קורה לא רק בויקטוריה. במונטריאול, בריל וייסמן, עורך העיתון The Suburban, אמר בדצמבר האחרון שמקורות משטרתיים שהוא שוחח איתם מאמינים שהמפגינים מקבלים תשלום. "המארגנים חילקו את העיר לאזורים", כשבראש כל אחד מהם הוצב "קפטן" שמקבל תשלום, וכך הם יכולים להוציא לפועל במהירות הפגנות רועשות נגד ישראל. לדבריו, רוב המפגינים הם תושבי חוץ וסטודנטים ממדינות ערב.

בטורונטו, ארגון שמאל קיצוני בשם SURJ Toronto ביקש תרומות עבור "קרן להגנה קהילתית", לצורך תמיכה בסניף המקומי של תנועת הנוער הפלשתינית, אשר מארגנת דרך קבע הפגנות אנטי-ישראליות, כולל סדרה של הפגנות שנערכו בתוך שעות מהטבח ב-7 באוקטובר. לפי האתר הרשמי של הקרן, היא צברה עד כה 79,686 דולרים קנדיים.

 

יזם הטכנולוגיה המולטי-מיליונר שמממן הפגנות תמיכה בחמאס בארה"ב

גם בארצות הברית ישנן ראיות לכך שמפגינים אנטי-ישראלים, ולעתים קרובות אנטישמיים ואלימים, מקבלים תשלום כדי להפגין. יזם הטכנולוגיה המולטי-מיליונר נוויל רוי סינגהאם ואשתו ג'ודי אוונס ארגן מאז ה-7 באוקטובר הפגנות אנטי-ישראליות באמצעות התנועה "פורום העם", שהם המממנים העיקריים שלה. הראשונה שבהן, בטיימס סקוואר, אורגנה ב-8 באוקטובר, עוד לפני שישראל הספיקה לספור את הנרצחים. התנועה אף עשתה מאמצים לגרום לסגירה של משרדים במגזר הציבורי והפרטי. ב-24 בנובמבר "פורום העם" פרסם פוסט ב-X/טוויטר שבו נכתב: "האם אתם מוכנים לשבש עסקים כרגיל? אסור לחגוג בשלום בזמן שמתרחש רצח עם!".

WhatsApp_Image_2024-01-16_at_12.47.18.jpeg

תחקיר מקיף של הניו יורק טיימס באוגוסט 2023 חשף שסינגהאם מימן קבוצה בשם Code Pink, ארגון שמאל "אנטי מלחמתי" שמימן הפגנות נגד ישראל, בשיתוף עם חמאס ומכחישי שואה, ושב-8 באוקטובר קרא להתנגדות הפלשתינית נגד ישראל, ואף קידם את השקר של חמאס בהמשך שלפיו ישראל הפציצה את בית החולים אל אהלי בעזה והרגה מאות בני אדם. סקירה של מסמכים פומביים העלתה שסינגהם גם תרם למעלה מ-20.4 מיליון דולר לפורום העם מ-2017 ועד 2022.

על פי התחקיר, לסינגהאם, שהוא גם מרקסיסט ואוהד מושבע של המשטר הסיני הקומוניסטי, יש קשרים הדוקים עם לפחות ארבעה אתרי חדשות שמפיצים תעמולה לחיזוק תדמיתה של המפלגה הקומוניסטית הסינית בחו"ל.

"פורום העם" מתמקד בעיקר באג'נדה הפרו-חמאסית, וקורא ל"צעדות נוספות, התכנסויות וצורות אחרות של פעולה ישירה המכוונות למשרדים הפוליטיים, העסקים ומקומות העבודה המממנים, משקיעים, ומשתפים פעולה עם רצח העם והכיבוש הישראלי".

ההפגנה הבאה שארגן הפורום – "סגור את זה למען פלסטין", אמורה להתקיים ב-27 בינואר בקליפורניה.

מנכ"ל התנועה, מנולו דה לוס סנטוס, שיבח בחשבון ה-X/טוויטר שלו בתחילת נובמבר את המשתתפים בהפגנה הפרו-פלסטינית בוושינגטון שהפורום ארגן. "הצעדה אתמול הייתה אישור מחדש של השלב החדש במאבק לשחרור פלסטין. למעלה מ-300 אלף איש הגיעו לעשות היסטוריה עם ההפגנה הגדולה ביותר למען פלסטין אי פעם בארה"ב.אני גאה בעמיתי המארגנים ובתנועות שאיפשרו את הרגע הזה. התכנסנו לבנות את זה תוך קצת יותר משבועיים. לא נכנענו לדרישות להיות מכובדים, סירבנו להיבהל מהמדינה, והעזנו לבנות על המומנטום של המאבק. אין דרך חזרה עכשיו". 

מנגד, הוא תקף את הפגנת התמיכה בישראל שהתקיימה בנובמבר בוושינגטון וכינה אותה "מצעד פרו-ג'נוסייד", תוך תיוג הדוברים בה כ"גזענים" ו"פרוגרסיביים מזויפים".

על פי מאמר של וורן קינסלה מהטורונטו סאן, חלק מהמימון האנטי-ישראלי היה לכאורה ממש גלוי לעין. באתר Craigslist, במודעה מנובמבר (שנמחקה בינתיים) נכתב: "אנו מחפשים 5-7 שחקנים או פעילים שיקיימו פאנלים ויחלקו פליירים מול מקום מפגש כמחאה שלווה וחוקית. דרוש ל-24 בנובמבר, ערב, 2-3 שעות, בתשלום של $30 לשעה".

ה-24 בנובמבר היה היום שבו אורגנו ההפגנות הפרו-פלסטיניות, שבהן נעצרו 34 אנשים בניסיון לשבש את מצעד חג ההודיה של מייסי'ס ואת מכירות הבלאק פריידי. "הם משלמים למפגינים כדי לנסות ולהעניק אמינות לתנועה שלהם", אמר וורד לטורונטו סאן. "ה-7 באוקטובר היה רק השלב הראשון. ההפגנות המבוקשות והמבוקרות הללו הן מסע יחסי ציבור, ולדעתי הן המטרה האמיתית".

תעשיית ההפגנות

תחום ההפגנות כבר מזמן אינו פועל באופן אורגאני. למעשה, בשנים האחרונות התפתחה תעשייה שלמה סביב התחום הזה, כשחברות כמו Crowds on Demand מספקות לכל דורש מפגינים עם או ללא תשלום, מארגני הפגנות בשכר, ושחקנים המתחזים למעריצים, לפפראצי או למאבטחים. עם זאת, ברוב המקרים הארגונים ששוכרים את החברות האלה ומממנים את ההפגנות הם חמקמקים וקשה להוכיח את הקשר שלהם להפגנות, שכן לרוב הם אינם עושים זאת ישירות, אלא בעקיפין, דרך ארגונים ועמותות אחרים שהם תורמים להם. עוד יותר קשה להוכיח את הקשר העקיף של בעלי הכיסים העמוקים שעומדים מאחורי המימון.

מה שהופך את העניין למשתלם עבור הארגונים, ולחמקמק אפילו יותר, הוא העובדה שלרבים מהם האלה יש מעמד של NGOs – ארגונים ללא מטרות רווח. כך למשל, דו"ח שפרסם בעבר המשרד לעניינים אסטרטגיים בישראל העלה כי סמידון, ארגון ללא מטרות רווח מוונקובר המקדם את ה-BDS נגד ישראל, פועל בשיתוף עם החזית העממית לשחרור פלשתין (PFLP), קבוצת טרור מעזה המוגדרת על ידי ישראל, קנדה וגרמניה כיישות טרור, ואשר ככל הנראה השתתפה במעשי הטבח ב-7 באוקטובר. בפברואר 2021 הוגדר גם סמידון עצמו כיישות טרור וכזרוע של ה-PFLP.

בעקבות טבח ה-7 באוקטובר, סמידון גייס מפגינים נגד ישראל ברשתות החברתיות ופרסם עלוני אירועים, ובגרמניה, לאחר שדווח כי פעילי הארגון חילקו ממתקים כדי לחגוג את הטבח, הרשויות אסרו על פעילותו ופשטו על ארבעה נכסים הקשורים אליו.

בקנדה הגישה כבר ב-2022 חברת הפרלמנט השמרנית מליסה לנצמן שאילתא רשמית לשר לביטחון הציבור, ובה ביקשה לדעת מדוע לא נשלל מסמידון המעמד שלו כארגון ללא מטרות רווח, בשל הקשר שלו לטרור. תשובת המשרד הייתה: "ממשלת קנדה לוקחת ברצינות את האיומים כנגד קנדה ואזרחיה".

עוד קבוצה קנדית שזכתה למעמד של ארגון ללא מטרות רווח היא Palesign. הארגון, שמגדיר את עצמו כקבוצת "סנגור פלשתיני בקנדה", מילא תפקיד מרכזי בחסימה במשך שבוע ימים של גשר דרך אווניו בטורונטו - גשר שנמצא על כביש מהיר הסמוך לאחת השכונות היהודיות הגדולות ביותר בקנדה. גברים עטויי כאפייה הובילו תפילות מוסלמיות באמצע הכבישים הסמוכים לגשר, והמונים הנושאים דגלי פלסטין ושלטים המשווים בין ציונות לנאציזם חסמו רחובות וצמתים המקיפים את הגשר, הציתו פצצות עשן אדומות וירוקות, צפרו ללא הפסקה וצרחו "שחררו את פלשתין". באופן מעניין, לארגון הזה אין כל רשומות או נוכחות באינטרנט לפני ה-7 באוקטובר, ולמעשה דף האינסטגרם שלו מתחיל ב-4 בנובמבר, והוא נרשם במסד הנתונים העסקי opencorporates ב-10 בנובמבר – מה שמצביע על כך שככל הנראה, הוא נוסד ואושר כגוף ללא מטרות רווח במיוחד לצורך ארגון פעולות אנטי-ישראליות לאחר הטבח. 

   

מאחורי המימון – מולטי מיליונרים וארגונים מהשמאל הקיצוני

סינגהאם המרקסיסט אינו המולטי-מיליונר המרקסיסט היחיד שמממן את הקבוצות שעומדות מאחורי ההפגנות נגד ישראל ומריעות לטבח ה-7 באוקטובר. מתברר שמספר קבוצות כאלה קיבלו 15 מיליוני דולרים ממיליארדר השמאל הקיצוני ג'ורג' סורוס. כך על פי תחקיר שפרסם באוקטובר האחרון הניו יורק פוסט.

מבדיקה שערך העיתון לרישומי הקרן Open Society Foundations של סורוס עולה כי הקרן העניקה 13.7 מיליון דולר מהכסף באמצעות קרן Tides ו- Tides Center, שני ארגונים ללא מטרות רווח המזוהים עם השמאל הפרוגרסיבי, שנותנים חסות לכמה עמותות המצדיקות את טבח ה-7 באוקטובר וטוענות שהפלשתינים הם הקורבנות האמיתיים. קרן Tides, שבסיסה בארצות הברית, מקבלת את הכסף מתורמים "נדבנים" כמו סורוס וביל גייטס, ומעבירה אותו לארגונים אחרים, לרוב פרוגרסיביים.

בין העמותות שקיבלו כסף מ-Tides נמנים Adalah Justice Project ממדינת אילינוי, שביום הטבח ב-7 באוקטובר פרסם תמונה באינסטגרם של דחפור הקורע חלק מגדר הגבול של ישראל ואת הכיתוב: "המתנחלים הישראלים האמינו שהם יכולים ללכוד שני מיליון ללא הגבלת זמן. אנשים בכלא פתוח... שום כלוב לא נשאר בלי תגובה". 

WhatsApp Image 2024 01 16 at 12.49.21

על פי תחקיר נוסף, שערך לאחרונה ה-Washington Examiner, ובמסגרתו בדק העיתון את טפסי המס של קרן Tides ו- Tides Center, שני הארגונים העניקו לפחות מיליון דולר בשנת 2022 לקבוצות פרו-פלשתיניות שעומדות מאחורי ההפגנות נגד ישראל. בין היתר, התחקיר חשף שהארגונים ניתבו יחד יותר מ-303 אלף דולר ל-Alliance for Global Justice (AFGS), "ארגון צדקה" מאריזונה שחקירה קודמת של ה-Washington Examiner העלתה כי גם הוא קשור לקבוצת הטרור 'החזית העממית לשחרור פלשתין'.

המענקים האלה מתווספים למיליוני הדולרים שהוזרמו בשנים האחרונות מ-Tides ל-AFGS. ו"הפתעה" – ארגון ה-AFGS הואשם על ידי מומחים משפטיים גם במתן "תמיכה חומרית לטרור" תוך הפרה של החוק הפדרלי, משום שהיא מעניקה חסות לסמידון – אותו ארגון קנדי ללא מטרות רווח שאף הוא פועל בשיתוף עם החזית העממית לשחרור פלשתין.

"הפתעה" נוספת שעלתה מחקירת טופסי מס הכנסה שערך ה-Washington Examiner היא שארגון Code Pink – אותו ארגון שנמצא כי מומן על ידי המולטי מיליונר סינגהאם, קיבל אף הוא ב-2022 המחאה של 104 אלף דולר מקרן Tides.

קרן Tides ו- Tides Center גם העבירו 132 אלף דולר בשנת 2022 לקרן WESPAC, קבוצה ללא מטרות רווח שבסיסה בעיר ניו יורק, המעניקה אף היא חסות לפרויקטים, עמותות וקרנות שונים נגד ישראל המובילים הפגנות ופועלים לתמיכה ולמימון בארגוני טרור ומנהיגי טרור. כך עולה מטופסי המס שבדק ה-Washington Examiner. אחת מהן, לדוגמה, היא קרן WESPAC, שפעלה לשחרור מנהיג הטרור של ה-PFLP אחמד סעדאת, ושמאכסנת את תנועת הנוער הפלשתינית, שבמשך השנים היללה במדיה החברתיים מנהיגי ה-PFLP.

נותנת חסות נוספת של WESPAC היא Students for Justice in Palestine, קואליציה של פעילים פרו-פלסטינים שדו"ח מ-2017 של מרכז ירושלים לענייני ציבור מצא כי היא פועלת בקמפוסים של מכללות בארה"ב, לתמיכה בחמאס, ב-PFLP, בחיזבאללה ובג'יהאד האיסלאמי הפלשתיני. הקואליציה, ביחד עם תנועת הנוער הפלשתינית, הובילו ביחד מצעד פרו-פלשתיני ענק ב-4 בנובמבר בוושינגטון, שכלל כתובות נאצה ולפחות מעצר אחד.

ועוד ארגון "צדקה" ששלשל לכיסו ב-2022 סכום של 335 אלף דולר באדיבות קרן Tides הוא Sunrise Movement – קבוצה שביום יום מתמקדת ב"בניית תנועה של צעירים כדי לעצור את שינויי האקלים", אך גם מאשימה באופן קבוע את ישראל ברצח עם ומאז תחילת המלחמה דורשת הפסקת אש בעזה, טוענת שישראל היא זו שפתחה במתקפה, ואף תמכה במצעד הפרו-פלשתיני ב-4 בנובמבר בוושינגטון.

"ההפגנות והשיבושים שראינו, במימון Tides, הם בבירור פרו-חמאס, והם הדבר הרחוק ביותר מקבוצות עממיות טבעיות", אמר בראיון ל-Washington Examiner פרקר טאייר, חוקר ממרכז המחקר קפיטל. "הם ממומנים ומתואמים על ידי מרכז ארגון לאומי שנועד לטשטש את מקורות המימון. זה ראוי לגינוי".


בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


דניאל
המאמר מדבר בשם עצמות אין מה להוסיף
0
דניאל
אין מה להגיב. הכתבה מדברת בשם עצמה
זהו
0

טבח ה-7 באוקטובר לא התרחש בוואקום – אונר"א בנתה את התשתית וליבתה את השנאה

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

החשיפה שלפיה עובדי אונר"א השתתפו בטבח גרמה לזעזוע בעולם, ומזכ"ל האו"ם גוטרש אמר שהוא "זועזע מההאשמות". אבל האומנם כולם לא ידעו? הראיות המעידות שאונר"א עוסקת בשיטתיות ובעקביות בליבוי השנאה הטרור והייתה מעורבת עד צוואר בפעילויות טרור הוצגו כבר לפחות מאז 2003 בפני ממשלות העולם והאו"ם

ארגון הבריאות העולמי והבנק העולמי העבירו לאיראן 76.1 מיליון יורו

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

ארגון הבריאות העולמי גייס את הבנק העולמי כדי להלוות לאיראן 76.1 מיליון יורו. המטרה? "קידום הסטנדרטים הסביבתיים והחברתיים" של המשטר שלא רק אחראי לטבח ה-7 באוקטובר ולהפעלת ארגוני טרור, אלא שבחסות שתיקת הקהילה הבינלאומית מוציא להורג מדי שנה מאות מאזרחיו

הצלב האדום מינה למנכ"לו את ראש אונר"א לשעבר – למרות שזה נאלץ להתפטר מאונר"א בעקבות דו"ח חמור על שחיתות והתנהלות מינית לא ראויה

| Yaffa Shir-Raz | חדשות חוץ

פייר קרנבויהל טען שההאשמות הן 'מזימה של טראמפ, ישראל והיהודים לחסל את אונר"א'. ואולם, אישים פרו-פלסטינים הפריכו את הטענה. בין היתר הואשמו קרנבויהל והכוורת הבכירה שלו בדו"ח הפנימי בניצול לרעה של סמכות, ניהול כושל, נפוטיזם ושחיתות, וכי הוא "תפר" משרה לפילגשו 

שתיקת הנשיאות: כסף ממדינות פרו-טרוריסטיות זורם לאוניברסיטאות בארה"ב – ואת התוצאות אנחנו רואים עכשיו

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

הסירוב של ראשי האוניברסיטאות אתמול בקונגרס לגנות את האנטישמיות מרתיח, אבל הוא אינו מקרי. שני דו"חות מחקר חדשים מצביעים על הזרמה אדירה של כספים לאקדמיה האמריקנית מקטאר, וגם מסעודיה, האמירויות וסין. צונאמי האנטישמיות בקמפוסים הוא אירוע רב משתתפים שאורגן מראש, שומן במיליארדי דולרים וחיכה לרגע הנכון. הרגע הזה הגיע לאחר הטבח ב-7 באוקטובר

"אני לא 'מרגישה' בלתי בטוחה בקמפוס. אני לא בטוחה. כישראלית וכיהודייה אני מסתובבת עם מטרה על הגב"

| יפה שיר-רז | חדשות חוץ

 היום אמורה נשיאת MIT, יחד עם נשיאי האוניברסיטאות הרווארד ופנסילבניה, להעיד בשימוע בפני הקונגרס האמריקני בנושא האנטישמיות הגוברת בקמפוסים. בינתיים, גם אחרי שלמעלה מ-1700 סטודנטים יהודים וישראלים מ-MIT פנו במכתב להנהלה והתלוננו על צונאמי השנאה - האוניברסיטה עדיין מתעלמת ומסרבת לפעול

איטליה: התובע הראשי של ברגמו מודיע לראש הממשלה לשעבר קונטה, שר הבריאות ספרנצה ואחראים נוספים לניהול מגיפת הקורונה כי הם מואשמים בהריגה בנסיבות מחמירות

משרד התובע של ברגמו שלח אתמול ל-19 מהנחקרים, בהם גם מומחים שייעצו לממשלה בניהול המשבר, הודעה על כך שהם מואשמים באחריות לביצוע פשעים חמורים במהלך המגיפה, בהם ניפוח המגיפה, הריגה המונית וסירוב לחשוף מסמכים רשמיים

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...