ניתוח מיוחד: קיץ הבוסטר - הקיץ הקטלני ביותר בשנים האחרונות

| 8503 צפיות
| 8503 צפיות

ניתוח נתוני הלמ"ס של "חדשות זמן אמת" מצביע על תמותה עודפת של 833 מקרי מוות מכל הסיבות בקרב בני 60 פלוס בין אמצע יולי לאמצע ספטמבר 2021 (שבועות 29-37), במהלך מבצע הבוסטר, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בתקופה זו, עודף התמותה מקורונה הסתכם ב-52 מקרי מוות לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ממה אפוא נובעת התמותה העודפת של 781 מקרים נוספים? מדוע הממצאים, הגלויים לכל, אינם מדליקים נורה אדומה במשרד הבריאות?

| יריב המר | בריאות

מחקר חדש של קופת חולים כללית, הטוען שהבוסטר יעיל ב-90% במניעת תמותה במבוגרים לעומת מנה שנייה בלבד, זכה אתמול לכותרות ראשיות במדיה. ואולם, ניתוח מיוחד של "חדשות זמן אמת" על בסיס נתוני התמותה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס), מצביע על תמותה עודפת משמעותית מכל הסיבות בתקופת מבצע ההתחסנות בבוסטר בקרב בני 60 פלוס, שאינה ניתנת להסבר באמצעות תמותה מקורונה בלבד. אולי זו הסיבה שבגללה היססו שלשום חברי הצט"מ (צוות הטיפול במגפות) לאשר מתן בוסטר רביעי למדוכאי חיסון, והחליטו להמתין בינתיים?

מבצע החיסונים במנה השלישית, מנת הבוסטר, החל ב-30 ביולי, כאשר מדוכאי החיסון החלו להתחסן כבר ב-12 ביולי (ועל כך בהמשך). להזכירכם, בסוף יולי, לפני תחילת מבצע הבוסטר, 90% מאוכלוסיית ה-60 פלוס הייתה מחוסנת במנה שניה. בני ה-60 פלוס התחסנו באופן מהיר ביותר, ומתוך 1.5 מיליון בני 60 פלוס, מיליון התחסנו בבוסטר עד סוף אוגוסט, ועד אמצע ספטמבר כבר כ-80% מכלל אוכלוסיית בני ה-60 פלוס הייתה מחוסנת בבוסטר (קובץ נתוני ההתחסנות ממאגר המידע באתר משרד הבריאות).

גידול של 12% בתמותה בתקופה שלאחר מתן הבוסטר, שלא ניתנת להסבר בתמותה מקורונה בלבד

מניתוח נתוני התמותה השבועיים של הלמ"ס עולה, כי בתקופה האמורה החל גל תמותה חריף ביותר בעוצמתו בקרב אוכלוסיית בני ה-60 פלוס, שעולה גם על שנת הקורונה 2020. זאת, כאשר מרבית אוכלוסיית הסיכון, כאמור, מחוסנת.

WhatsApp Image 2021 12 10 at 08.47.19

בשנת 2021, הקו האדום – בין השבועות 29 ל-37 – קרי, בין ה-19 ביולי ל-19 בספטמבר השנה, נפטרו מכל הסיבות 7,882 אנשים בני 60 פלוס, לעומת 7,049 בשבועות המקבילים בשנת 2020 (הקו הצהוב). כלומר, עודף תמותה של 833 מקרי מוות. גרף מנות החיסון בשכבת ה60+ מיוצג באמצעות קו שחור מקווקו עם ציר בצד ימין.

מדובר בגידול של 12% בתמותה, והוא גבוה משמעותית יותר מקצב גידול האוכלוסיה. הממוצע הרב שנתי (הקו האפור 2015-2019) עמד באותה תקופה על 5,985. כלומר, ב-2021 שיעור התמותה היה גדול ב-31% יותר לעומת שנה ממוצעת. התמותה נותרת חריגה גם כאשר מנרמלים לגודל האוכלוסייה בכל שנה.

באותה תקופה ב-2021 – שבועות 29-37 – נרשמו 524 נפטרי קורונה בני 60 פלוס, לעומת כ-472 בתקופה המקבילה אשתקד. כלומר, התמותה העודפת שניתן ליחס לקורונה באותה תקופה מסתכמת ב-52 מקרי מוות (הקוים המקווקווים האדום והצהוב).

מכאן, שלא זו בלבד שהחיסונים לא תרמו במאומה בהפחתת תמותה מקורונה, למרות שכאמור, כ-90% מאוכלוסייה זו הייתה מחוסנת בשתי מנות לפחות – אלא שהתמותה העודפת מקורונה, שכוללת כאמור על פי נתוני משרד הבריאות 52 מקרי מוות, בוודאי איננה יכולה להסביר את כל התמותה העודפת בין קיץ 2021 וקיץ 2020, שעומדת כאמור על 833 מקרי מוות. לכל היתר היא מסבירה חלק מינורי ממנה. ממה איפה נובעת התמותה העודפת של 781 מקרים נוספים?

נתונים אלו מפריכים לחלוטין כל טיעון שמעלה משרד הבריאות, שלפיו העלייה בתמותה נובעת מגל הדלתא, או מהעובדה שיעילות המנה השנייה פגה בקרב המחוסנים (את נתוני הנפטרים ניתן למצוא בלוח הבקרה באתר משרד הבריאות   וגם בקובץ הנתונים  הזה).

 


התמותה העודפת מקורונה, שכוללת כאמור על פי נתוני משרד הבריאות 52 מקרי מוות, בוודאי איננה יכולה להסביר את כל התמותה העודפת בין קיץ 2021 וקיץ 2020, שעומדת כאמור על 833 מקרי מוות. לכל היתר היא מסבירה חלק מינורי ממנה. ממה איפה נובעת התמותה העודפת של 781 מקרים נוספים?


כפי שכבר פורסם ב"חדשות זמן אמת", התמותה מקורונה חופפת למבצעי החיסונים. כלומר, גלי התמותה חופפים את גלי ההתחסנות, מה שמעלה את החשד שקיים קשר סיבתי בין החיסונים לבין תמותה מקורונה. זאת, בסתירה לנתוני משרד הבריאות, שמצביעים על תמותה גם בקרב לא מחוסנים. מניתוח נתוני נתב"ג שביצע פרופ' רצף לוי עולה שבחודש הראשון למתן הבוסטר האוכלוסייה המחוסנת חשופה יותר לנגיף הקורונה מהאוכלוסייה הלא מחוסנת. כעת, ניתן לראות גם בנתוני התמותה מכל הסיבות, שבמקביל למבצע החיסון חלה עלייה משמעותית בתמותה, שנמשכה עד אמצע חודש ספטמבר. כאמור, התמותה מקורונה, שעלולה לכשעצמה להיות קשורה לחיסון הבוסטר, מסבירה רק חלק מינורי מהעלייה הזאת.

תמותה עודפת של כ-17% בתקופה שבה קיבלו מדוכאי החיסון את הבוסטר

מניתוח נתוני התמותה היומיים בלמ"ס ניתן לזהות שגל התמותה בקרב בני 60 פלוס מתחיל מעט לפני ה-30 ביולי. למעשה, החל מה-19 ביולי. זוהי למעשה, התקופה שבה חוסנו בבוסטר מדוכאי החיסון. עד ל-29 ביולי ניתנו כ-5,000 מנות בוסטר למדוכאי החיסון.

כאשר מתמקדים בימים שבין ה-19 ל-29 ביולי – המצב גרוע אפילו יותר מאשר בתקופה שבה הציבור הכללי קיבל את הבוסטר (יוני עד ספטמבר). וזאת, אף על פי שבתקופה הזו לא דווח כמעט על תמותת קורונה.

בתקופה זו – 19-29 ביולי, הייתה תמותה עודפת בקרב בני  60 פלוס של כ-9% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2020, ושל 21% לעומת הממוצע הרב-שנתי.

אבל בניכוי נפטרי קורונה מתקבלת תמותה עודפת של כ-17% בקרב בני 60 פלוס – כ-184 נפטרים יותר ב-2021 לעומת 2020. 184 נפטרים על כ-5,000 מנות חיסון – מדובר בכמות בלתי נתפסת של כ-4% תמותה, שלא הדליקה שום נורה אדומה במשרד הבריאות. כמובן שאיננו יודעים אם מחוסני הבוסטר הם אכן אלו נפטרו, אך לא הוצג שום הסבר אחר לתמותה עודפת משמעותית וחסרת תקדים שכזו.

WhatsApp Image 2021 12 10 at 08.49.47

WhatsApp Image 2021 12 10 at 08.50.38

לאור הנתונים, קשה להבין מדוע משרד הבריאות מתעלם מהממצאים הגלויים ומכל תמרורי האזהרה ועדיין שוקל להמשיך בחיסוני הבוסטר, שניכר שלא רק שאינם תורמים במניעת תמותה מקורונה, אלא שבמהלך תקופת החיסון עולה משמעותית התמותה מכל הסיבות. האם הנזק עולה על התועלת? 


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


נטלי
חיסונים
המחשבה שלהם היא שגם אם מהחיסונים נפטרו 800 איש זה כלום לאומת כמות הנפטרים שיכלה להיות מקורונה אם 4 מיליון ומשהו איש לא היו מזריקים את הבוסטר.
-2
ישי קנול
מהי תמותה מקורונה?
הרי בפרוטוקול התמותה בישראל ובעולם אין סעיף "תמותה מקורונה". כמו שאין סעיף "תמותה מעישון" אלא הגדרות שונות לתמותה, גם אם הן תוצאה של קורונה, או עישון. לכן המערכת יכולה לעשות במספרים כבתוך שלה. אילו היה ניתוח פומבי של סיבות המוות מקורונה, נגיד, אי ספקת ראות, לב, שבץ וקרישה, וכו', ובמקביל היה ניתוח פומבי של תופעות הלוואי מהזריקות, ניתן היה לראות מתאם, שכל העולם מחפש, בין סיבות המוות לתופעות לוואי מזריקות שהיה מהווה סיגנאל. כנראה סיגנאל חזק מספיק כדי לעצור את הזריקות, שבלאו הכי, כנראה לא מועילות לעצירת הוריאנטים, (אולי אפילו יוצרות אותם בלחץ אבולוציוני).
הטירוף אמנם גדול כמו שהוא, אך הסתרת נתונים כל כך חשובים, שיש בהם אפשרות להפסקת הזריקות, או לפחות להעניקן לאוכלוסיות בסיכון בלבד, ובטח לא לילדים, גוברת, לדעתי, על כל סיבות המאבק המוצדקות בפעולות משרד הבריאות והממשלה.
הרי לא יכול להיות שאין במערכת נתונים כאלה - מתאם בין סיבות מוות מקורונה ותופעות לוואי מזריקות. אילו ניתוח הנתונים היה "לטובת" משרד הבריאות, הם היו מפרסמים אותם. הם לא מפרסמים אותם כי הם "לרעתם". וכנראה בערכים גדולים. לדעתי יש הצדקה לפניה לבית המשפט בטענה הגיונית שמשרד הבריאות פועל נגד בריאות הציבור ויש בכך הפרה של כמעט כל חוק במשפט האזרחי, אולי אפילו פלילי כמו, רשלנות רפואית, הסתרת מידע מהציבור, גרימת נזק, לקיחת סיכון... וכו'.
המחאה מתרכזת בכפיית התחסנות בצווים ובתווים, זה טוב, אך לדעתי, יש הזנחה של המאבק בתחום הרפואה הציבורית, מח"ץ אמנם שלחה מכתב חמור לראש הממשלה שיש בו איום עתידי להעמדתם לדין של מובילי המערכת וועדות הכנסת בגין רשלנות רפואית. אך גם מאיתנו ומכם נדרשת עירנות ופעילות ברמות גבוהות יותר לדרישה הבסיסית לחשיפת נתוני סיבות המוות מקורונה ותופעות הלוואי מהזריקה.
"חדשות זמן אמת" שאני קורא כבר מספר שבועות הוא מצויין, לדעתי, ומהווה חלופה מצויינת לעיתונות הראשית המוטה ברובה, אך אין די כתבות וציטוטים מתחום הרפואה המתמקדים, באופן מוגדר וצר, בנתוני הקורלציה שבין תמותה מקורונה ותופעות לוואי מזריקות. שם נמצא האקדח המעשן לפשע של רשלנות רפואית ביודעין.

4
עדויות
נפגעי ה"חיסון"
בעברית:
https://www.vaxtestimonies.org/
באנגלית:
https://www.realnotrare.com/realstories

3
דרור
לא לקחתם בחשבון את הגידול הטבעי באוכלוסיית היעד (גילאי 70+) שם נמצאת רוב התמותה העודפת

0
קקטוס
כל הכבוד על הניתוח של הנתונים
שמטרד הבריאות מנסה להסתיר כל הזמן
6
טובי
משרד הבריאות מתעלם
משרד הבריאות מתעלם ?
מה כל כך קשה להבין ?
כולם ב"אטרף" של זריקות ועירפול האמת.

5
עידו
בקיץ האחרון מתו מקורונה אלו שלא התחסנו
Hidden due to low comment rating. Click here to view. אף מילה על זה שאלו שמתו בגל האחרון לא היו מחוסנים?
הרבה התחסנו ולא מתו, מיעוט שלא התחסן מילאו את מחלקות הקורונה ואף נפטרו.
אז להציג את העובדות : היו הרבה חיסונים והיו הרבה נפטרים, תוך כדי התעלמות מכך שהמחוסנים הם לא אלה שנפטרו זו הטעיה.

-9
אני
הלוואי והיו לנו נתונים מדוייקים
היה סמוך ובטוח שאם המטרד לא פרסם גרף שמראה שרוב המתים לא מחוסנים (וגם אז מי שהתחסן יחשב מחוסן רק שבוע אחרי החיסון) המידע מראה שרוב המתים מחוסנים.

אבל בינתיים, אפשר להשוות לגרפים של 2020 בהם לא היו חיסונים. ונראה שתמותת היתר הרבה יותר קטנה מזו של 2021.

3
עידו
זה כי המדינה שינתה את ההגדרות
עם תחילת הבוסטרים המדינה החלה לשנות את הגדרת התואר 'מחוסן', והמון אנשים מחוסנים בשתי מנות הפכו בין לילה לנחשבים במערכת כלא מחוסנים כלל.
ברגע שאתה הופך את רוב המדינה ל-'לא מחוסנים', אז ברור שרוב המתים יהיו 'לא מחוסנים'.
בקרוב מאוד יתחיל מבצע הבוסטר הרביעי ואז כל מי שחוסן בשלוש ולא רץ מיד לרביעי יחשב כלא מחוסן. ככה המדינה מגדילה בין רגע את אחוז הלא מחוסנים להיות רוב האוכלוסיה. תכפיל את הנתון הזה עם הנתון שאדם המוגדר מחוסן לא נכפה להיבדק באופן כה תכוף כמו מי שלא, וברור שתקבל שרוב המתים הם 'לא מחוסנים'
.
זאת אחת מני מניפולציות זולות רבות של מטרד הבריאות כדי להפחיד את הציבור תוך מתן נתונים חלקים ושיקרים.

1
עידו
חיסון שהורג יותר משהוא מציל, זה לא חיסון - זה רעל.
במהלך השנה האחרונה מתו כביכול מקורונה בקרב בני 60 ומעלה כ-4701 איש (שזה עצמו מוזר שבשנה עם חיסונים מתו יותר משנה ללא חיסונים).
אם נחלק את זה ל-12 חודשים, נקבל שבממוצע מתו 392 איש מקבוצת הגיל של שישים ומעלה בכל חודש.
זאת אומרת שבזכות הבוסטר במקום שיהיה תמותה עודפת של 783 איש מקורונה בחודשים הללו, קיבלנו תמותה עודפת של 781 מ-'אין-קשר', ועוד 52 מקורונה.
ואם המחקר של כללית צודק ובאמת הבוסטר מוריד תמותה ב-90%, אז הם בעצם באים לומר שבלי הבוסטר הייתה תמותה עודפת של רק 530 איש במקום 833.

החיסון הזה הוא רעל. לא פלא שאחוז בני ה-90 הלא מחוסן הכפיל את עצמו.

9

האם משרד הבריאות שכתב את ההיסטוריה של נתוני הדשבורד?

| יפה שיר-רז | בריאות

בהתבסס על נתוני לוח הבקרה הוכיח ניתוח שערכו מומחי מח"צ לקורונה כי יעילות הבוסטר נמוכה בהרבה ממה שטען משרד הבריאות. בתוך 24 שעות מפרסום הניתוח, שוכתבה היסטוריית הנתונים הרלוונטיים בלוח הבקרה, תוך שינוי גורף, חודשים אחורנית, של הנתונים היומיים בנוגע לשיעורי הבדיקות החיוביות של מחוסנים ולא מחוסנים

אולי יעניין אותך גם...