בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

הנרטיב מת – והיחידים שמסרבים עדיין להפנים זאת הם משרד הבריאות והמדיה הישראלים

| 4413 צפיות
| 4413 צפיות

הנרטיב מת. מי יכריז על שעת הפטירה ומי ימשיך בניסיונות החייאה אומללים? מה שהתחיל כנטישה של בודדים, מתחיל עכשיו להיראות בבירור: חוקרים בכירים שהובילו ועודדו את מסע החיסונים בורחים מהספינה הטובעת. גם המדיה העולמיים, שהיו עד לא מזמן בבחינת חומה אטומה לכל מחקר, נתונים או עמדה של מומחים הסותרים את הנרטיב הממסדי על חיסוני הקורונה – כבר מבינים זאת היטב. בארץ לעומת זאת, משרד הבריאות והמדיה מסרבים עדיין להפנים זאת. מאמר דעה

 ביום רביעי (11 בינואר) פורסמה ב-CNN כתבה מפתיעה: "יועצי החיסונים של ה-FDA 'התאכזבו' ו'כעסו' על כך שנתונים מוקדמים על בוסטר חדש לקוביד-19 לא הוצגו לסקירה בשנה שעברה".

שורה של מומחים שכולם משמשים כיועצים ל-FDA ול-CDC התראיינו לכתבה, וטענו ש"התאכזבו" ו"כעסו" על כך שחוקרים העובדים עבור הממשל האמריקאי וחברת התרופות מודרנה הסתירו מפניהם נתונים חשובים על יעילות הבוסטר החדש של החברה המעודכן לאומיקרון, במהלך הדיונים ביוני ובספטמבר על אישור המוצר החדש.

המומחים טוענים כי בעוד שהמידע במסמכים ובמצגת שהוצגו בפניהם בדיונים אלה הצביע על כך שהבוסטר המעודכן, שעלה למשלמי המסים בארה"ב כמעט 5 מליארד דולר, עובד טוב יותר מזה שכבר נמצא על המדפים – בדיעבד התברר להם שהוסתרו מהם נתונים שהצביעו על כך שהוא לא היה יעיל יותר במניעת זיהומי קורונה לעומת המוצר המקורי. למעשה, הנתונים מראים שהוא עוד פחות יעיל מהמוצר המקורי – כאשר יותר אנשים שקיבלו את הבוסטר החדש נדבקו לעומת הקבוצה שקיבלה את המקורי.

בין ה"מאוכזבים", ד"ר פול אופיט, חוקר חיסונים מוביל וחבר בוועדה המייעצת לחיסונים ולמוצרים ביולוגיים של ה-CDC; ד"ר אריק רובין, עורך ה-New England Journal of Medicine וחבר בוועדה המייעצת לחיסונים של ה-FDA; ד"ר ארנולד מונטו, מומחה לאפידמיולוגיה מביה"ס לבריאות הציבור של אוניברסיטת מישיגן, המשמש כממלא מקום יו"ר קבוצת היועצים של ה-FDA; ד"ר פבלו סאנצ'ז, חבר בפאנל ה-CDC, שהיה אגב היחיד שהצביע נגד אישור הבוסטר החדש בספטמבר האחרון. "אנחנו לא קבוצה של ילדים", אמר ד"ר רובין. "אנחנו מבינים כיצד לפרש את הממצאים האלה".

המומחים טענו שלהסתרה יש השלכות מרחיקות לכת, לא רק משום ש-48.2 מיליון אמריקנים קיבלו את המוצר החדש שעל אישורו הם החליטו מבלי שכל הנתונים היו לפניהם, אלא מאחר שישיבות הוועדה המייעצת מועברות בשידור חי באינטרנט, ומשמשות את הרשויות הרגולטוריות בכל העולם כדי לקבל החלטה ביחס לאישור. בנוסף, הם הדגישו את החשיבות של שקיפות, במיוחד לאור חוסר האמון הגובר של הציבור.

גם הטיימס פרסם כתבה דומה, שאליה רואיין ד"ר פול אופיט, אשר טען שהנתונים שהוצגו בפניו ובפני עמיתיו לא תמכו באישור הבוסטר.

והוא לא היה היחיד, גם NEJM, כתב העת שהעורך הראשי שלו הוא כאמור ד"ר אריק רובין, המשמש במקביל גם כחבר בוועדה המייעצת לחיסונים של ה-FDA, ושהפך בשנים האחרונות לבסיס האם שממנו שוגרו המחקרים שסיפקו את התמיכה לאישור חיסוני ה-mRNA לאורך כל התהליכים ברשויות הבריאות, ושלא איפשר אפילו למכתבים למערכת באורך 250 מילים להתפרסם אם הם השמיעו ולו שמץ ביקורת כלפי מחקרים אלה או ה"קונצנזוס" המדומה שהציגו – עשה השבוע פניית פרסה כשפרסם מאמר מפתיע, שמחברו היה שוב ד"ר פול אופיט. אופיט, שהיה עד לאחרונה תומך נלהב בחיסוני הקורונה, קרא למאמרו "חיסוני הקורונה הביוולנטיים – סיפור אזהרה". אך השורה התחתונה שלו היא המפתיעה מכל, שכן – כמעט קשה להאמין, אך היא זהה למעשה כמעט לעמדה שחוקרים רבים, כולל חוקרי מח"צ בישראל, השמיעו כבר לפני חודשים ארוכים, אך צונזרה והוגדרה כ"תיאוריית קונספירציה": "בינתיים אני מאמין שעלינו להפסיק לנסות למנוע את כל הזיהומים התסמיניים באנשים בריאים וצעירים על ידי בוסטרים עם חיסונים המכילים mRNA מזנים שיכולים להיעלם כמה חודשים לאחר מכן".


המומחים טענו שלהסתרה יש השלכות מרחיקות לכת, לא רק משום ש-48.2 מיליון אמריקנים קיבלו את המוצר החדש שעל אישורו הם החליטו מבלי שכל הנתונים היו לפניהם, אלא מאחר שישיבות הוועדה המייעצת מועברות בשידור חי באינטרנט, ומשמשות את הרשויות הרגולטוריות בכל העולם כדי לקבל החלטה ביחס לאישור. בנוסף, הם הדגישו את החשיבות של שקיפות, במיוחד לאור חוסר האמון הגובר של הציבור.


 אבל כל זה היה רק הפתיח למה שקרה אתמול (שישי). זה התחיל מזה שה-CDC בכבודו ובעצמו הכריז כי ביחד עם ה-FDA, הוא זיהה "סיגנל אזהרה מוקדם" המחייב חקירה ל"חשש בטיחותי לשבץ איסכמי באנשים בני 65 ומעלה שקיבלו את החיסון הביוולנטי (הבוסטר המותאם אומיקרון) של פייזר-ביונטק". על פי ה-CDC, סימני האזהרה עלו מתוך חקירת נתוני מאגר הנתונים לבטיחות החיסונים (VSD).

למרות כל ההסתייגויות שהשמיע ה-CDC בהכרזתו –"דרושה חקירה נוספת", "מאגר הבטיחות העולמי של פייזר-ביונטק לא הצביע על סיגנל לשבץ מוחי איסכמי" וכד' – אי אפשר להתעלם מכך שהרשויות הגדולות בארצות הברית סוף סוף קלטו את הסיגנל שהציבור משדר להם כבר הרבה זמן: מספיק זה מספיק – אתם לא יכולים יותר להסתיר מאיתנו מידע ולשקר. העובדה הזו עולה בבירור כבר במשפט הפתיחה של הצהרת ה-CDC: "שקיפות ובטיחות חיסונים הם בראש סדר העדיפויות של ה-CDC וה-FDA...".

ההכרזה הזו כבר זכתה לתשומת ליבם המלאה של המדיה הממסדיים בארה"ב, והפעם זה לא רק הפוקס ניוז. כולם, החל מה-CNN וכלה ברויטרס – מעוז "בודקי העובדות", ציטטו אותה. "ה-FDA, CDC האמריקנים רואים סיגנל מוקדם לקשר בין חיסון הקורונה הביוולנטי של פייזר לשבץ", אומרת הכותרת ברויטרס.

כמעט במקביל אתמול התחוללה שערורייה אחרת, כאשר ד"ר אסים מלהוטרה, אחד הקרדיולוגים הבולטים והמוערכים בבריטניה, פרץ לתקשורת המיינסטרימית, ובמהלך ראיון איתו ב-BBC, הערוץ הממלכתי הבריטי, אמר שישנה עלייה משמעותית בתמותה העודפת בבריטניה, באופן ספציפי בשל מחלות לב, וכי גורם סיכון משמעותי לתמותה העודפת, כפי שהמחקר שלו מצא – הוא חיסוני ה-mRNA לקורונה, שנושאים סיכון קרדיווסקולרי. ד"ר מלהוטרה קרא להשעיית החיסונים הללו עד לחקירת תופעות הלוואי.

אף כי ה-BBC "ננזפו" על השידור הזה, ובתגובה ראיינו מומחה אחר, שמייצג את "הקונצנזוס המדעי המכריע על החיסון", לראיון הקצר הזה הייתה השפעה אדירה – קטע הווידיאו שפרסם ד"ר מלהוטרה בחשבון הטוויטר שלו נצפה למעלה מ-800 אלף פעמים תוך פחות מארבע שעות, והיום מספר הצפיות כבר עומד על כ-12 מיליון.

 

אמון הציבור אבד

ההבנה של חוקרים ומדענים שבעבר הובילו את הנרטיב הממסדי שהציבור כבר לא איתם החלה לחלחל כבר לפני מספר חודשים. זה קרה ככל הנראה כבר באוקטובר, כשנציגת פייזר הודתה בדיון בפרלמנט האירופאי שהנרטיב שהחברה הפיצה, שלפיו החיסון מונע הדבקה, מעולם לא היה נכון, שכן המחקר של החברה כלל לא בדק סוגיה זו.

מאז קרו עוד דברים. אחד החשובים מביניהם הוא "תיקי טוויטר" שנחשפו בעקבות רכישת טוויטר על ידי אילון מאסק, ואשר חשפו את הצנזורה על הצנזורה – איך טוויטר שיתף פעולה עם הממשל האמריקאי, לא רק כדי לצנזר כמויות אדירות של רופאים, חוקרים ועיתונאים שהעזו לצייץ מידע מדעי, מחקרים, נתונים ועמדות "אסורים", אלא כדי לצנזר גם את הצנזורה הזו, באמצעות טקטיקות כמו shadow banning (כשבמקום לחסום את החשבון של אדם, מקטינים את החשיפה שלו עד לרמה אפסית) והשחרה. וזה קרה כמובן לא רק בטוויטר, אלא למעשה בכל הפלטפורמות החברתיות, כולל  פייסבוק, יוטיוב, אינסטגרם וגוגל. במחקר שפרסמתי ביחד עם ד"ר ג'וש גצקו, ד"ר אתי אלישע, פרופ' נתי רונאל ופרופ' בראיין מרטין מאוסטרליה, הראינו כיצד חוקרים ורופאים מובילים בעולם ובישראל, חלקם בעלי שם עולמי ורקורד מדעי מרשים, שעד למשבר הקורונה היו מרואיינים מבוקשים במדיה ומרצים פופולריים בכנסים בינלאומיים, לא רק צונזרו במדיה הממסדיים וברשתות החברתיות, אלא דוכאו והושתקו במגוון טקטיקות אלימות. חלק גדול מהטקטיקות נועדו לצנזר את עצם הצנזורה. מדוע? מפני שכפי שהראה פרופ' מרטין במחקרים קודמים שלו, בעידן הדיגיטלי ניסיונות לצנזר מידע גורמים ל"אפקט ברברה סטרייסנד" – זעם ציבורי על הצנזורה. כדי לנסות למנוע זאת, האסטרטגיה היא לצנזר את עצם קיומה של הצנזורה. זה בדיוק גם מה שהראה, בקנה מידה אפילו גדול עוד יותר, השידור בטוויטר ספייס ביום ראשון, שאותו הנחו ניל אוליבר, ניק האדסון, גל גור ואפרת פניגזון. בזה אחר זה עלו עוד ועוד חוקרים, מדענים, רופאים ועיתונאים. עשרות מהם – ואם הזמן היה מאפשר זאת, היו מאות מהם עולים – וסיפרו כיצד צונזרו, דוכאו והושתקו.

אבל עכשיו הסכר נפרץ. זה קרה בבת אחת. בפתאומיות. ממש כמו מקרי המוות הפתאומיים של צעירים וילדים שהולכים ומצטברים. המקרים האלה, שאי אפשר כבר להעלימם, התמותה העודפת שמדווחת במדינות רבות דווקא ב-2021, שאיש אינו יכול לספק לה הסבר הגיוני, התחלואה הגוברת של האוכלוסייה – גורמים גם למי שעד כה סירב להאמין, להבין שמשהו יותר מדי מוזר מתרחש כאן. סקר לאומי של Rasmussen Reports שפורסם בשבוע שעבר מצא שקרוב לשליש מהאמריקנים חושבים שמישהו שהם מכירים מת כתוצאה מחיסוני הקורונה, כמעט מחצית סבורים שחיסוני הקורונה יכולים להיות אחראים למקרי מוות בלתי מוסברים רבים, וכמעט מחצית גם מאמינים שישנן סיבות לגיטימיות לדאוג לגבי בטיחותם.

בעולם, כולם כבר מבינים שאמון הציבור אבד. אפילו ה-CDC וה-FDA. אחרת לא היו פותחים כך את ההכרזה שלהם אתמול. איך אמר אריק רובין? אנחנו לא ילדים קטנים. אנחנו יודעים איך להבין ולפרש את המידע. גם בישראל, בשיחות סגורות, אנשי משרד הבריאות מלינים בינם לבין עצמם על כך שאיבדו את אמון הציבור, ושהציבור אינו סומך יותר על הרשויות הגדולות, בטח לא עליהם אבל אפילו לא על ארגון הבריאות העולמי. אלא שמשום מה, משרד הבריאות והגורמים הפועלים איתו בשיתוף פעולה מסרבים להפנים את התובנה וליישמה.  

סרטוני הווידיאו מהדיון המודלף ביוני האחרון שבו הציגו חוקרים מטעם משרד הבריאות בפני המחלקה האפידמיולוגית של המשרד ממצאים ממחקר על תופעות הלוואי של החיסון שנערך בהזמנת המשרד, והקלטת עצמה, שביום ראשון חשפנו במלואה ביחד עם מח"צ לקורונה בשידור בינלאומי, הגיעו כבר למיליוני צפיות ברחבי העולם.


עכשיו הסכר נפרץ. זה קרה בבת אחת. בפתאומיות. ממש כמו מקרי המוות הפתאומיים של צעירים וילדים שהולכים ומצטברים. המקרים האלה, שאי אפשר כבר להעלימם, התמותה העודפת שמדווחת במדינות רבות דווקא ב-2021, שאיש אינו יכול לספק לה הסבר הגיוני, התחלואה הגוברת של האוכלוסייה – גורמים גם למי שעד כה סירב להאמין, להבין שמשהו יותר מדי מוזר מתרחש כאן.


 בעקבות השידור נזעקו המדיה, בתגבור של שתי מומחיות בכירות, פרופ' גליה רהב וד"ר גילי רגב יוחאי, שתיהן מבית החולים שיבא, להגן על משרד הבריאות לנוכח ההקלטה שנחשפה. למרבה התדהמה, במקום להתקומם נגד משרד הבריאות, בפרט לאור העובדה שחשפנו שהמשרד לא הציג את הממצאים החמורים אפילו בפני ועדת הצט"מ בבואה לדון באישור החיסון של פייזר לתינוקות – הקו שנבחר לנקוט בו הוא, שוב, קמפיין תקיפה והשחרה נגד "מתנגדי החיסונים" ו"אנשים הזויים", תוך ניסיון למסגר את הדיון וצדדיו באופן לא ענייני, וכאילו מי שחושף את ההקלטה ומבקר את התנהלות משרד הבריאות איננו לגיטימי.

באשר לתוכן עצמו, אחרי שהטענה "הוצא מהקשרו" שמשרד הבריאות ניסה בעבר להוביל נגד קטעי הווידיאו שפרסמנו נפלה – הנרטיב החדש מבוסס על ניסיון לבטל את מה שהינו תיעוד גולמי שלם ומלא של הדיון, כאשר כל אדם שאוזניו ועיניו בראשו יכול לשמוע ולראות את מה שהחוקרים ואת אנשי משרד הבריאות עצמם אומרים בקולם הם, ואת הממצאים והמסקנות שלהם, שהוסתרו מהציבור.

כל מי שיאזין לקלטת ויצפה בה יוכל לשמוע ולראות בבירור כיצד החוקרים חוזרים בדיון המודלף החשאי הזה שוב ושוב על כך שהתופעות הינן ארוכות טווח – נמשכות שנה ויותר לעתים, וחלקן נמשכו גם כשהמחקר הסתיים – וזאת בניגוד למה שהיה ידוע מהספרות המחקרית וממה שפייזר עצמה הצהירה שידוע לה; שישנה חזרתיות והתגברות של התופעות אחרי כל מנת חיסון אשר מהווה לדברי החוקרים סיגנל מובהק לקשר סיבתי אליו; שישנן תופעות (סיגנלים) חדשות שאינן מוכרות מהעלון של פייזר עצמו.

כל מי שיאזין לקלטת ויצפה בה יוכל גם לשמוע ולראות בבירור כיצד החוקר הראשי הזהיר את משרד הבריאות מפני השלכות מדיקו-לגליות בעקבות הממצאים האלה וכיצד הוא חשוף לתביעות משפטיות בשל העובדה שטען בפני הציבור שהתופעות חולפות ו"לכו להתחסן".

כל מי שיאזין לקלטת ויצפה בה יוכל לשמוע ולראות בבירור כיצד החוקרים מבקשים, שוב ושוב, מאנשי המחלקה לאפידמיולוגיה להעביר את החומרים לד"ר שרון אלרועי-פרייס ולפרופ' נחמן אש; לדאוג לפרסום החומרים בספרות המחקרית ובעיקר – לציבור הרחב בשקיפות.

כל מי שיאזין לקלטת ויצפה בה יוכל לשמוע ולראות בבירור כיצד החוקרים מבקשים, שוב ושוב, מאנשי המחלקה האפידמיולוגית, להעביר את המסר לד"ר אלרועי-פרייס שחייבים להמשיך במחקר, משום שהם עדיין לא סיימו אותו ויש להם עבודה רבה עדיין, ולאור חשיבותם וחומרתם של הממצאים.

כל מי שיאזין לקלטת ויצפה בה, וכל מי שיקרא את הדו"ח שמשרד הבריאות פרסם באוגוסט יוכל להבין בבירור שמשרד הבריאות הישראלי, שהפך תחת חוזה עם פייזר את ישראל למעבדה העולמית של החברה, שיקר ל-FDA ולעולם כולו כשטען שישראל מפעילה מערכת דיווח מתקדמת לתופעות לוואי לציבור, ולמעשה במשך כל השנה שבה חוסנו מרבית אזרחי ישראל, לא הייתה מערכת פונקציונלית לדיווח תופעות לוואי.

וכל מי שיקרא את הדו"ח של משרד הבריאות מאוגוסט יוכל להבין בקלות שהדו"ח הזה מסתיר את הממצאים והמסקנות החשובים ומנסה לעוות אותם באמצעות מניפולציות זולות.


אחרי שהטענה "הוצא מהקשרו" שמשרד הבריאות ניסה בעבר להוביל נגד קטעי הווידיאו שפרסמנו נפלה – הנרטיב החדש מבוסס על ניסיון לבטל את מה שהינו תיעוד גולמי שלם ומלא של הדיון, כאשר כל אדם שאוזניו ועיניו בראשו יכול לשמוע ולראות את מה שהחוקרים ואת אנשי משרד הבריאות עצמם אומרים בקולם הם, ואת הממצאים והמסקנות שלהם, שהוסתרו מהציבור.


אלא שבמקום זאת, שתי המומחיות המובילות משיבא, שאחת מהן מצאה לנכון להתראיין בערוץ 13 והשנייה להגיב בטוויטר ובפייסבוק ולשבח כתבה שפורסמה ב'הארץ' שעיוותה את הממצאים ועשתה מהם 'סלט', בחרו למסגר את הדיון כבלתי לגיטימי, את הצד המבקר כ"הזוי" ו"מתנגד חיסונים", ואת תופעות הלוואי שנמצאו במחקר כ"נדירות וחריגות"; "חולפות תוך יום-יום וחצי"; וכאלה שאין בינן לבין החיסון שום קשר ולא ניתן להצביע על קשר סיבתי כזה. למרבה הצער, אף אחת משתי המומחיות הללו לא מצאה לנכון לדווח לציבור בראיונות, לא בזמן שקידמו את החיסון באינטנסיביות במשך שנתיים, וגם לא כעת כשהן מנסות להשחיר את חושפי ההקלטה, על החשש לניגודי עניינים כספיים ומקצועיים שהן לוקות בהם עם חברת פייזר. המדיה מצדם, לא טרחו לעמת אותם עם העובדה הזו. מדוע להזמין לאולפן ולראיין דווקא מומחים שלוקים בניגודי עניינים? האם חסרים מומחים אחרים? מדוע במקום זה לא לפנות לפרופ' מתי ברקוביץ עצמו ולעמיתיו ולבקש מהם להגיב על ההקלטה?

הנרטיב מת. יחי הנרטיב החדש – האמת! בעולם כבר מבינים זאת היטב – גם חוקרים ורופאים בכירים שנוטשים עכשיו את הספינה הטובעת וגם המדיה הממסדיים. בישראל לעומת זאת, משרד הבריאות והמדיה מסרבים עדיין להפנים זאת ומתעקשים להמשיך לנסות להחיות אותה ולצנזר. הצנזורה לקחה חיים. היא צנזרה את עצם קיומה – אבל לאמת יש חיים משלה.

 

 

ההקלטה המודלפת המלאה. צפו בעצמכם:

https://youtu.be/jwGWc6qOeWI

https://rumble.com/v24i3gq-israeleak-full-tape.html

הקלטת מפגש חשיפת הקלטת:

https://youtu.be/8ibKpyKeVEc

https://rumble.com/v24i8hu-israeleak-tape-exposure-event.htm


בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארומדוע משתף משרד הבריאות פעולה עם משרד הבריאות של החמאס וארגון הבריאות העולמי שמשתמשים ב"התפרצות הפוליו" כדי לכפות הפסקת אש מידית על ישראל ולקדם חיסון ניסיוני חדש?

משרד הבריאות הורה לחסן את כל הלוחמים ברצועת עזה בטענה שאיתר "נגיף פוליו תרכיבי מזן 2" בביוב בעזה. אלא שמשרד הבריאות הפלשתיני טוען שהוא זה שזיהה את הנגיף ודורש הפסקת אש מידית. בצירוף מקרים תמוה, ארגון הבריאות העולמי, שמצטרף לדרישה, דוחף חיסון ניסיוני לאותו זן בדיוק. החיסון, במימון קרן גייטס, מיוצר באינדונזיה ולא אושר באף מדינה מערבית. למרות זאת, משה"ב ניסה במשך חודשים לקדם את אישורו. המהלך נבלם רק לאחר שאגף הרוקחות הטיל וטו

העיסוק הקדחתני בהתפרצות קדחת הנילוס המערבי – סיבה אמיתית לדאגה, או קמפיין פניקה מתוזמן?

מאחורי מסעות הפחדה, במיוחד כשהם כרוכים בהסתרת מידע מצד הרשויות, ישנם תמיד אינטרסים. הספרות המחקרית חושפת שהמקרה של קדחת הנילוס המערבי והעיסוק הפתאומי הקדחתני בו איננו שונה, וישנם אינטרסים כלכליים פוטנציאליים משמעותיים של חברות מסחריות ובעלי הון פרטיים 

מסמך סיכום דיון של משרד הבריאות חושף: כבר כיום ארגון הבריאות העולמי מפעיל דה-פקטו את משרד הבריאות בישראל

כך עולה מסיכומי ישיבות הוועדה המייעצת בנושא הפוליו, בשנים 2022-2023, שנחשפו כעת בעקבות עתירה נוספת של הכלכלן ומנתח המערכות דוד שולדמן על פי חוק חופש המידע

מאז תחילת הקורונה לא חתמו חברי הצוות לטיפול במגיפות על הסדר ניגוד עניינים

במשך ארבע שנים ועד היום: חברי הצט"מ, שהמלצותיהם היו אלה שקבעו את מדיניות הטיפול הנוקשה בהתפרצות הקורונה, כולל אמצעים כמו סגרים, בידודים, תו ירוק וחיסונים, לא חתמו על הסדר ניגוד עניינים, ומשרד הבריאות טוען שאינו יכול לומר למי מהחברים היה ניגוד עניינים

משרד הבריאות ממשיך לעבור על החוק ולהסתיר את תרומות חברות התרופות

משרד הבריאות, שזכה בפרס השקיפות, מפר באופן סדרתי את חובת פרסום דו"ח התרומות של חברות התרופות למערכת הבריאות. המשרד נמנע כבר שנה תמימה מלפרסם את נתוני 2022, ורק לפני חודש, באיחור של כמעט שנתיים, בעקבות התראה לפני תביעה משפטית, פרסם את נתוני 2021, שהראו שפייזר הכפילה את תרומותיה לעומת 2020

שערוריית פאולו מקיאריני: הקלות הבלתי נסבלת של נוכלויות רפואיות – חלק ב'

כתבי העת הרפואיים, אלה שאמורים לשמש כשומרי הסף של האתיקה והרגולציה במחקרים הקליניים ולמנוע ניסויים מסוכנים בבני אדם, ובראשם ה-Lancet, אחד מכתבי העת היוקרתיים והמובילים ברפואה – נפלו אף הם שדודים לרגלי מקיאריני. חמור מכך, הם קידמו אותו ועזרו לו לצבור מוניטין, אשר איפשר לו להמשיך ולבצע את ניסוי הפרנקנשטיין שלו במטופלים תמימים נוספים

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...