סיבוב פרסה? בתי חולים גדולים בארה"ב ובמדינות נוספות מרימים דגל לבן – מחזירים את הצוותים הרפואיים הלא מחוסנים לעבודה

| 4698 צפיות
| 4698 צפיות

בזמן שבישראל, מערכת הבריאות מנהלת מלחמת חורמה נגד הצוותים הרפואיים הלא מחוסנים, בעולם מתחילים לעשות סיבוב פרסה. בארצות הברית, איטליה וצ'כיה בתי חולים גדולים מבקשים מרופאים ואחיות לא מחוסנים לחזור. "מספיק, איננו יכולים יותר. אנחנו מותשים", אמר לפני כמה ימים ד"ר ג'יאמפרו ארוסיה, מנהל בית החולים הראשי בפדובה

| יפה שיר-רז | בריאות

בזמן שבישראל, בתי חולים וקופות החולים מנהלים מלחמת חורמה נגד אנשי צוות רפואי שלא התחסנו לקורונה, ולאחרונה יותר ויותר רופאים ואחיות, כולל כאלו שהם מנועי חיסון בעקבות תופעות לוואי חמורות למנות קודמות, מדווחים על התעמרות ממש מצד מעסיקיהם, מתברר שבארה"ב ובמדינות נוספות, בתי חולים גדולים מתחילים לעשות סיבוב פרסה ומבקשים מהצוותים הרפואיים הלא מחוסנים לחזור לעבודה, גם בלי חיסון. זאת, לאחר שהשלכות הכפייה, בדמות נטישה רבתי של צוותים רפואיים, הולכות ומתבררות, ומאיימות לפגוע אנושות ביכולתם לפעול. 

בארצות הברית, כמה מהמערכים של בתי החולים הגדולים ביטלו את מנדט החיסונים לצוותים הרפואיים לאחר ששופט פדרלי בלואיזיאנה קבע בנובמבר שלמרכזים לשירותי רפואה ולמדיקייד אין סמכות לחייב את הצוותים להתחסן, וחסם בכך זמנית את הצו הנשיאותי של ממשל ביידן, שהשפיע על כ-10 מיליון עובדים.

אבל ההחלטה של בית המשפט איננה הסיבה היחידה, שכן מתברר שניסיונות כפייה לחוד והמצב בשטח לחוד – וכשהצוותים הרפואיים פשוט הצביעו ברגליים ורבים מהם לא התחסנו, בתי החולים מצאו את עצמם במצוקת כוח אדם שהלכה והחמירה. למעשה, מנדט החיסונים העמיד את בתי החולים בפני בעיה עצומה, שכן כבר לפני המגיפה נאבקו רבים מהם למצוא צוותי אחיות ורופאים.

איגוד בתי החולים האמריקאי מעריך ש-42% מבתי החולים בארה"ב – כ-2,640 בתי חולים – הנהיגו מדיניות המחייבת את עובדיהם להתחסן כנגד קורונה. אלא שהמדיניות הזו התבררה כגול עצמי. על פי נתוני ה-CDC מסקר בקרב למעלה מאלפיים בתי חולים בארצות הברית, 30% מהעובדים בהם לא התחסנו.

"אינני חושב שהחיוב להתחסן היה מועיל, ואני חושב שבית המשפט בלואיזיאנה עשה שירות לכולם", אמר אלן לוין, מנכ"ל Ballad Health, מערך בתי חולים המנהל 21 בתי חולים בטנסי ווירג'יניה, בראיון לוול סטריט ג'ורנל לפני כשבוע.

מרפאת קליבלנד, שבבעלותה 19 בתי חולים באוהיו ובפלורידה וכ-65 אלף עובדים בארצות הברית, וענקית בתי החולים ביוטה, Intermountain Healthcare, הודיעו אף הן כי ישעו את מנדט החיסונים בעקבות פעולות בתי המשפט. חלק מבתי החולים אמרו שיוסיפו במקום החיסונים אמצעי בטיחות אחרים, כמו בדיקות תקופתיות לעובדים לא מחוסנים המטפלים בחולים.

הצוותים הרפואיים מותשים

זה קורה לא רק בארצות הברית. "מספיק, איננו יכולים יותר", אמר לפני כמה ימים ד"ר ג'יאמפרו ארוסיה, מנהל בית החולים הראשי בפדובה. "אנחנו מותשים. הניחו לעמיתינו לחזור למחלקות ללא חיסונים".
לדבריו, עוד לפני משבר הקורונה סבלו בתי החולים באיטליה ממחסור בכוח אדם, והמגיפה החריפה את המחסור עוד יותר, כאשר בתי החולים נאלצו לדחות מאות רופאים ואחיות. "יש לשנות את הכללים המסלקים צוותי בריאות לא מחוסנים", הוא אמר. "למתמחים אין ניסיון כמו לרופא עם שנים של מקצועיות מאחוריו, במיוחד בתחומים קריטיים. כבר מזמן שכחנו מהחגים שלנו, אבל בעיקר, הדרך הזו מובילה לעלייה בסיכון הקליני לחולים". לדבריו, הפתרון היחיד הוא להחזיר את הרופאים והאחיות הלא מחוסנים ולאפשר להם להיבדק במקום החיסון כדי שיוכלו להמשיך לעבוד – מה שממילא נדרש גם מהצוותים המחוסנים.


"מספיק, איננו יכולים יותר", אמר לפני כמה ימים ד"ר ג'יאמפרו ארוסיה, מנהל בית החולים הראשי בפדובה. "אנחנו מותשים. הניחו לעמיתינו לחזור למחלקות ללא חיסונים".


המצב דומה גם בצ'כיה, שבה רופאים ואחיות נוטשים את בתי החולים. כתוצאה מכך, חלק מהמנהלים של בתי החולים הגדולים מתנגדים לכפות חיסונים על עובדיהם. כך למשל, ד"ר רומן האבליק, ראש בית החולים האוניברסיטאי אולומוץ, הודיע לפני יומיים שהוא אינו מוכן לכפות חיסונים על העובדים. לדבריו, חלק מהצוותים שלא התחסנו כבר חלו בקורונה, ובכל מקרה, "הם חופשיים להחליט בעצמם".

 


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


מישהו
מתי אתם חוזרים לפעילות?
מתי אתם חוזרים לפעילות?
0
אוהד
ממש מצער אותי שאתר החדשות האמיתי היחידי שמצאתי בקושי מפרסם כתבות
ממש מצער אותי שאתר החדשות האמיתי היחידי שמצאתי בקושי מעלה כתבות ):
1
@דורון
גם בבריטניה ניפחו את מס' ה"מתחסנים"
במשך תקופה ארוכה, דיווחו לציבור שרק רק 5 מיליון אנשים לא קיבלו את ה"חיסון" הראשון. בפועל (נכון לדיווח האחרון), 15.3 מיליון מה"זכאים" (לא כולל ילדים מתחת גיל 12) לא קיבלו את הראשון ו-23.5 מיליון אם כוללים גם את הילדים.
https://dailyexpose.uk/2021/12/17/23-million-not-vaccinated-in-england/

למה עשו את זה? כנראה, מאותה סיבה שעשו את זה בארה"ב (סביר להניח שגם בעוד הרבה מקומות אחרים): כדי לדחוק לשוליים את הקבוצה הזאת, לייצר דהלגיטימציה ולגרום לאנשים ללכת "להתחסן" רק כדי לא להדחק לשוליים (אפקט העדר).

לכן, לא ניתן לתת אמון בגופים שמשחקים ככה עם מספרים.
1
אנטי-טרול
לכל הטרולים של משרד ה"בריאות"
כל מי שקורא את המספרים שלכם (בין אם הם ציטוטים של נתונים רשמיים או המצאות שלכם), צריך לקחת בחשבון שהנתונים האלה עשויים להיות שקריים (אפילו אם הם ציטוטי אמת של נתונים רשמיים).
דוגמא: אתמול התפרסם שה-CDC ניפח באופן מלאכותי את מס' ה"מתחסנים" בארה"ב, כנראה כדי לתת רושם שיש לזה ביקוש היסטרי ולייצר תחושה של פחד ובהילות בקרב המהססים:
https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-12-18/vaccine-data-gaps-point-to-millions-more-in-u-s-who-lack-shots

https://thecovidworld.com/cdc-massively-inflated-number-of-vaccinated-americans/


0
דורון
תשובה חלקית לאנטי טרול (שם בדוי)
אם עוסקים בכתבה הנוכחית - אף אחד חוץ ממני לא הביא מספרים בתגובות כאן. משתמע שאני אישית מי שאתה מכנה "כל הטרולים של משרד הבריאות". תודה על המחמאה, אבל אני מעדיף להמשיך להופיע כאן בשמי האמיתי.
קראתי את הכתבה באתר בלומברג. היא מספרת שה-CDC תיקן ביוזמתו שגיאה שגילה בנתונים שלו - מנות חיסון שנתנו כמנה שניה או שלישית נרשמו בטעות כאילו נתנו כמנה ראשונה. המספר הכולל של מנות החיסון דווח נכון מלכתחילה, ולא היה מה לתקן בו.
משמעות התיקון - יש פחות אנשים שקבלו מנה ראשונה ולא המשיכו לשניה, אבל יש יותר אנשים שקבלו שתיים או שלוש מנות.
אם הם עצמם תקנו את השגיאה ברור שזה לא ניפוח מכוון.
כאמור, מן הדיווח השגוי השתמע כאילו יש הרבה יותר אנשים שהתחסנו פעם אחת ואז נטשו את הרעיון ולא המשיכו למנה השניה.
נראה לי שמצג כזה משרת דווקא את הטיעונים של מתנגדי החיסונים.


-2
דורון
נתונים מארה"ב
לפי הסקר, מיוני 2021, שמתואר בכתבה שבקישור - עד אז התחסנו 96% מן הרופאים בארה"ב, ומאלה שלא התחסנו עד אז, 45% התכוונו להתחסן.

-4
דורון
רה"ב - הקישור שנשמט בתגובה קודמת
https://www.ama-assn.org/press-center/press-releases/ama-survey-shows-over-96-doctors-fully-vaccinated-against-covid-19
-2
דורון
הנתונים של איטליה
כדאי לציין על כמה רופאים מדובר - זה יעזור להבין את גודל הבעיה.
יש באיטליה 242,000 רופאים, מתוכם, נכון לספטמבר, 1,500 לא התחסנו נגד קורונה.
0.62% בערך.

-3
אמיר
מקווה שלא יסכימו לחזור
שיתנו לבתי החולים לאכול מהדייסה שהם בישלו, ושיקרסו או שירדו על 4 ויתחננו אליהם שיחזרו עם תוספת משמעותית בשכר.
אפסים, פשיסטים

1
אמיר שחר
במקום שבעלי תשובה עומדים, הטיפשים לא יחזיקו מעמד
4

אולי יעניין אותך גם...