נתונים חדשים מאיכילוב: ירידה במספר הלידות החל מ-9 חודשים לאחר תחילת מבצע חיסוני הקורונה

| 8890 צפיות
| 8890 צפיות

אל מול הדיווחים הרבים על הפרעות במחזור בעקבות חיסוני MRNA, רשויות הבריאות טוענות שגם אם ישנה עלייה בדיווחים, הרי שמדובר ב"אי נוחות" חולפת בלבד. אלא שנתונים חדשים מאיכילוב מצביעים על ירידה במספר הלידות, שהחלה בדיוק 9 חודשים מאז תחילת מבצע החיסונים

| יפה שיר-רז | בריאות

אל מול אינספור הדיווחים על הפרעות במחזור ודימומים לא תקינים בעקבות חיסוני MRNA, משרד הבריאות ורשויות בריאות נוספות בעולם טוענות שגם אם ישנה עלייה בדיווח על בעיות כאלה לאחר החיסונים בשנה האחרונה, הרי שמדובר בעיקר ב"בעיה מציקה", או "אי נוחות" חולפת בלבד.

האומנם זה כך? נתונים שנחשפו באמצעות בקשת חופש מידע שהוגשה לבית החולים איכילוב חושפים: ירידה במספר הלידות, החל מתשעה חודשים לאחר תחילת מבצע החיסונים. תוצאה שהמשמעות שלה, לצד כמות הדיווחים הגבוהה על תופעות לוואי נשיות לחיסון מהווה אור אדום בשאלה האם מבצע חיסוני ה-MRNA הנרחב אינו יכול להשפיע על שיעורי הפריון?

את הבקשה הגיש דוד שולדמן, מנתח מערכות, בתחילת חודש פברואר 2022. התשובה שהועברה לידיו לאחרונה מאיכילוב מטרידה, שכן היא מצביעה לא רק על ירידה במספר לידות, אלא למעשה על מגמה הפוכה במספר לידות מאז החל מבצע החיסונים:

מהנתונים עולה כך:
בתשעת החודשים הראשונים של 2021 (ינואר עד ספטמבר) נרשמה עלייה של כ-10% בשיעור לידות החי באיכילוב לעומת הממוצע בחודשים המקבילים בשנים 2019 ו-2020.
בתקופה זו בשנים 2019-2020 הממוצע עמד על 9,323 וב-2021 על 10,282 לידות חי.

ואולם, בחלוף כ-9 חודשים ממועד תחילת מבצע החיסונים, בתקופה מחודש אוקטובר 2021 עד חודש פברואר 2022 – התהפכה המגמה, וחלה ירידה של 3% במספר לידות החי לעומת המספר הממוצע באותם חודשים בשנים 2019 ו-2020, כך:
באוקטובר 2021 עד פברואר 2022 נרשמו 5129 לידות חי – ובחודשים המקבילים בשנתיים הקודמות היו בממוצע 5,284 לידות חי.

היפוך המגמה הזה מתרחש כאמור, בדיוק תשעה חודשים מתחילת מבצע חיסוני ה-mRNA הגדול והראשון בעולם.
המשמעות: אם הסיגנל הזה שעולה מהנתונים באיכילוב משקף תופעה שהתרחשה במדינה כולה (כ-180 אלף לידות חי בשנה) – אזי ירידה של 3% במספר הלידות פירושה מספר קטן יותר בכ-2200 של תינוקות חיים שנולדו בחמישה החודשים האלה בלבד. יתירה מכך, הנתון נשמע מדאיג בייחוד לאור העובדה שאילו המגמה של תשעה החודשים הקודמים הייתה ממשיכה, הייתה צפויה בישראל תוספת של אלפי תינוקות. 

עם זאת, יש לסייג ולומר כי ייתכן שחלק מהפער נובע מגידול במספר ההפלות בשלבים ראשונים של ההריון, מידע שאותו, על פי מסמך התשובה של איכילוב, אין בידי בית החולים.


 

 WhatsApp Image 2022 03 28 at 16.13.54


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


מיכאל
איזו דרך מוזרה ועקומה להסיק מסקנות
בחודש אוקטובר 2021 שהוא 9 חודשים אחרי ינואר חלה ירידה בלידות (לא באמת, אלא רק בצורת החישוב הספציפית שבחרתם. לא בישראל, אלא באיכילוב, וכו')

ומכל האפשרויות בחרתם לקשר את זה דווקא לחיסונים?
אולי דווקא העובדה שהיה שיא גל תחלואה (אלפה) בינואר 2021 היא הסיבה לירידה בילודה? ואפשר לחשוב על עוד 10 סיבות טובות נוספות לפחות.

שלא לדבר על זה שהעיתוי לא מתאים. חיסונים לנשים בהריון ומתחת גיל 35 החלו בסוף ינואר. אז ההשפעה (של המנה הראשונה של הנשים הראשונות שבחרו להתחסן, כן?) היתה צריכה

לשיטתכם להופיע בנובמבר במקרה הכי מוקדם. בטח לא באוקטובר.

אנטי מדע במיטבו. גם טעויות יסודיות באיסוף הנתונים, גם בחירה אבסורדית של קשר סיבה-תוצאה בלי נסיונות לנטרל או לשקול גורמים אחרים.

-1
גלעד
מסקנות ספקולטיביות לגמרי
אגב, המתחסנים בהתחלה היו בני 60+
איזה בעסה שבנות ה 60+ התחילו פתאום ללדת פחות...

ואם יש משהו שפגע בנשים להריון ב 2020... (תיראו מופתעים, אוקיי?) זה... קורונה
יש שפע מחקרים בנושא


0
ישראלית
דחיית הריונות
ואולי זוגות החליטו לדחות הריונות בגלל מקרי מוות של יולדות חולות קורונה?
-1
Anonymous
ומה לגבי כל ההפלות שנגרמו כתוצאה מהחיסונים? האם את הנתון הזה יש בנמצא? האם כל ההפלות אכן מדווחות? האם כל הריונית שעוברה מת בבטן נספר?
2
Anonymous
את הנתונים על ההפלות הם לא מוכנים לשחרר באיכילוב. בשיבא ורמבם ראינו עליה בשיעור ההפלות
2
יא
פרשנות הנתונים
תודה על העבודה החשובה שאתם עושים!
עולה כאן שאלה בנוגע לנתונים-
האם הנתונים על ירידה במספר הלידות באיכילוב מאותם חודשים הוא לא תוצר של משהו אחר, כמו למשל ירידה בפופולאריות של אותו בית חולים? כי הירידה היא לא רק בלידות החי אלא בלידות בכלל באותו מקום. כלומר נצטרך לבדוק אם המגמה דומה במספר בתי חולים נוספים ברחבי הארץ כדי לקבל תמונה טובה יותר.

בנוסף, הירידה במספר לידות חי שמתוארים החל מאוקטובר 2021 בעצם ניתן לפרש כירידה במספר לידות- עבור נשים שהתחסנו לפני שהיו בהריון. (עבור אלה שהיו כבר בהריון בינואר 2021 והתחסנו לא ניתן להוכיח מהנתונים הנל שהחיסונים השפיעו על ההריונות והלידות שלהן). כלומר ניתן לפרש שהחיסון פגע באפשרות להיכנס להריון, או להחזיק הריון, עבור נשים שהתחסנו לפני ההריון.
כדי להוכיח שהחיסון פגע באישה בהריון קיים , כאשר האישה התחסנה תוך כדי ההריון, נצטרך להביא נתונים נוספים.
שוב תודה על כל העבודה שלכם.

0
דוד ש.
פרשנות לירידה במספר לידות חי באיכילוב
תודה על השאלות.
א. ירידה במספר לידות החל מאוקטובר ביחס ל 2019 ראינו גם בשיבא.
ב. אם איכילוב הפך לפחות פופלארי - זה הגיוני שזה קרה לפתע פתאום באוקטובר? בהיפוך מגמה מהחודשים הקודמים? דבר כזה בדרך כלל הוא תהליך.
ג. קורונה היתה גם קודם.
ד. אכן יתכן שהירידה במפר הלידות נובעת גם מעליה במספר ההפלות ויתכן שהן נגרמו גם מחיסון לפני ההריון. זה עדיין מטריד מאוד...

1
אני
מטרת המבצע הצליחה
הקטנת האוכלוסיה בעולם
0
לנה
מעניין כמה הפלות ולידות שקטו. ביחס לשנים קודמות
התקבלו נתונים גם מהלמ"ס?
0
פיקח המערכת
צחקו עליי חשבו שאני לא נורמאלי
עכשיו אחרי שאמרתי שהחיסונים האלה יפגעו בפוריות של בני האדם. עכשיו אני הולך להגיד לכל המחוסנים שקיללו והשתוללו נגד אלה שלא התחסנו. מגיע לכם שלא תביאו ילדים לעולם.
-1

האם משרד הבריאות גרם להתפרצות מוטציה חדשה של נגיף הפוליו?

| יפה שיר-רז | בריאות

משרד הבריאות מאשים את ההורים הלא מחסנים בהתפרצות המוטציה החדשה. אבל האומנם ההורים אשמים? מתחקיר מגזין זמן אמת עולה כי משרד הבריאות הפר במשך שנים את הנחיות השימוש של היצרן בחיסון החי-מוחלש – הפרה חמורה שעלולה הייתה לגרום ליצירת המוטציה

חשיפה: פייזר ידעה שמחלימים לא זקוקים לחיסון, ושהחיסון מגביר סיכון לתחלואה בימים הראשונים

| יפה שיר-רז | בריאות

כך עולה ממסמכים חדשים של פייזר, ששוחררו השבוע במסגרת הסבב השני של גילוי המסמכים שכפה בית המשפט על ה-FDA. כמו כן, מתברר שהחברה ידעה שתופעות הלוואי חמורות יותר בצעירים, ושהסיכון למיוקרדיטיס גבוה בהרבה מכפי שנטען

האלגוריתם אשם? ה-CDC הסיר בחשאי רבע ממקרי המוות בילדים שיוחסו לקורונה

| יפה שיר-רז | בריאות

ה-CDC הסיר מאתר מעקב הנתונים שלו עשרות אלפי מקרי מוות המיוחסים לקורונה, בהם כ-25% ממקרי המוות בילדים. הנתונים המנופחים שימשו את ה-FDA כדי להצדיק את מתן היתר החירום לחיסון הילדים. לטענת ה-CDC: חלה טעות – האלגוריתם אשם

עלייה בהתקפי לב? זה הכל בגלל חשבון החשמל שקיבלתם

| אנה גרסימנקו | בריאות

אכלתם פיצה מרגריטה? קיבלתם חשבון חשמל? פיניתם שלג לאחרונה ממפתן הבית שלכם? אז אולי זאת הסיבה לעלייה הפתאומית שנצפתה בשנה האחרונה בשיעור התקפי הלב ובהתמוטטות הפתאומית של רבים כל כך, כולל ספורטאים צעירים, מבעיות בלב. זה לפחות מה שמנסים למכור לנו במדיה בחודשים האחרונים. הנה 11 התירוצים הכי מופרכים ששמענו במדיה לעלייה הזו

המחקר על חיסוני פייזר לא היה כפול סמיות – וזה הרבה יותר חמור מכפי שזה נשמע

| ג'וש גצקו | בריאות

כשרבים כל כך מאנשי צוות הניסויים הקליניים של פייזר ידעו האם המשתתפים קיבלו את התרופה או פלצבו – הדלתות היו פתוחות לרווחה להונאה ולמניפולציות

האם נגיף הקורונה טבעי או מהונדס? תיבת פנדורה נפתחת

| יפה שיר-רז | בריאות

פרשת "מודרנהגייט" שהתפוצצה לאחרונה היא רק קצה הקרחון. אינספור ראיות ההולכות ומצטברות מחזקות את הנרטיב שלפיו הנגיף הונדס במעבדה, ואת השקרים על המחקרים המסוכנים שנערכו בווהאן, וחושפות את היקף שיתוף הפעולה בין בעלי האינטרס שהיו מעורבים במחקרים בווהאן, כולל בכירים ב-NIH

אולי יעניין אותך גם...