אובססיית התו הירוק עולה שלב – אבל האם יש לה אחיזה במציאות? למרות תחילת החורף וכמות הבדיקות: התחלואה עדיין נמוכה

| 1664 צפיות
| 1664 צפיות

מתברר שבפועל, אין סימנים לעליה בתחלואה, ולמעשה, למרות תחילת החורף, ועל אף כמות הבדיקות העצומה המבוצעת, בעיקר לילדים, התחלואה עדיין נמוכה מאוד – בכל הפרמטרים הקיימים

| יריב המר | בריאות

אובססיית התו הירוק של הממשלה בעיצומה. ראש הממשלה בנט ניסה ביומיים האחרונים לכפות על הקניונים להשתמש בצמידים כדי לסמן את המחוסנים בהם, וכך לוודא שרק הם יוכלו להיכנס לחנויות. לאחר מחאת בעלי הקניונים ירד רעיון הצמידים מסדר היום, אבל הממשלה נחושה בדעתה להפעיל תו ירוק בקניונים, כולל שימוש בשוטרים שיסתובבו בהם ופעולות שיטור מחמירות.

ובעוד שהסאגה הזו נמשכת, עברה השבוע בקריאה ראשונה בכנסת חקיקה המאפשרת כניסה של שוטרים לכל בית ללא צו בית משפט – ללא מחאות משמעותיות מצד חברי כנסת, ומבלי שהציבור הבין את מלוא המשמעות של חקיקה כזו.

האם יש לאובססיה הזו אחיזה במציאות? האם חלה עלייה בתחלואה שמצדיקה משהו מההיסטריה בתקשורת?

מבחינת הנתונים בלוח הבקרה (דשבורד) של משרד הבריאות, מתברר שבפועל, אין סימנים לעליה בתחלואה, ולמעשה היא עדיין נמוכה מאוד – בכל הפרמטרים.  

מאומתים: למרות מספר הבדיקות העצום, מספר המאומתים ואחוז המאומתים ממשיכים להיות נמוכים. בשבוע החולף בוצעו כחצי מיליון בדיקות, ומתוכן נמצאו כ-4000 מאומתים. מדובר באחוז חיוביים מזערי של כ-0.8%.

מספרי המאושפזים והחולים קשה: גם פרמטרים אלו ממשיכים לצנוח. רק 27 חולים קשה חדשים נמצאו בשבוע החולף, וכמות המאושפזים מתחת ל-90.


מספר הנפטרים: בשבוע החולף דיווח משרד הבריאות על 10 נפטרי קורונה – ירידה של כ-16%. מכיוון שמספר הנפטרים קטן מאוד, הרי שהירידה צפויה להיעצר בקרוב, ואז יחלו דיווחים על עלייה בתחלואה שיובילו להפחדות בתקשורת. חשוב לזכור כי מדובר בנתונים נמוכים מאוד.

WhatsApp Image 2021 12 16 at 14.07.41

כמחצית מהבדיקות המבוצעות הן בקרב ילדים ובני נוער עד גיל 19, כשהמטרה היא להעלות את כמות המבודדים ולייצר מצב לא נעים להורים, כדי לדחוק אותם לפינה ולאלצם לחסן את הילדים. עד כה, הניסיון כשל. רק כ-110 אלף ילדים התחסנו עד כה – פחות מ-10%.

בתוך כך, משרד הבריאות מודיע בטלגרם על עלייה באשפוזים עקב שפעת. ניתן להיווכח מהגרפים שהמצב כרגע טוב מהממוצע הרב שנתי. ניתן לראות שהחל משבוע 24, תחילת חיסוני הילדים לקורונה בגילאי 12-15, חלה עלייה בכמות האשפוזים עקב דלקת ראות – עובדה שמעלה תמיהות, שכן מדובר בחודשי הקיץ. כעת אנחנו רואים התחלה של עלייה בכמות האשפוזים עקב שפעת, וקשה לדעת אם לייחס זאת לחיסוני הילדים הקטנים לקורונה או לתחילת החורף. בשנה שעברה לא נרשמה עליה דומה בכמות האשפוזים עקב מחלות דמויות שפעת.

WhatsApp Image 2021 12 16 at 14.07.40

WhatsApp Image 2021 12 16 at 14.07.40 1

לסיכום, נראה כי הממשלה עסוקה בקמפיין תקשורתי להפחדת הציבור בנוגע לקורונה ושפעת לפני החורף, אשר אינו מגובה בשום נתונים. המטרה, ככל הנראה, היא עידוד התחסנות. זאת, למרות שבשלב זה, הנתונים, כפי שכבר הוצגו ב"חדשות זמן אמת" מצביעים על כך שהחיסונים אינם יעילים (בוודאי לאורך זמן), אינם נחוצים ( שכן הקורונה אינה מסוכנת לצעירים) ואינם בטוחים (ישנה תמותה עודפת משמעותית השנה בכל שכבת גיל שבה מחסנים).


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


דורון
עברו עשרה ימים, וכדאי לעדכן
בשבוע האחרון מספר המאומתים עלה ב-84.7% לעומת השבוע הקודם. מספר הבדיקות עלה רק ב-5.7%.
אחוז הבדיקות החיוביות 2.07% (הנתון שנכנס לכתבה היה 0.84%).
מספר החולים קשה עלה ב-118.2% לעומת השבוע הקודם.

מתברר שמה שראינו כאן בימים שלפני פרסום הכתבה לא היה אובססיה, אלא התנהלות שהיתה לה הצדקה - הערכת מצב שצפתה התפתחויות כאלה, לפי מה שקרה אז במדינות אחרות.

0
דורון
רוברט קנדי ג'וניור הוא מתנגד חיסונים בולט
בביתו התקיימה מסיבה, והאורחים נדרשו להיות מחוסנים או להיבדק. לפני כמה חודשים קראו לזה, במונחים של ישראל, "ארוע תו ירוק".
https://thehill.com/briefingroom-blogroll/586308-guests-urged-to-be-vaccinated-for-party-at-anti-vax-kennedys-home

0
Orit Galanti
תודה על כל המידע💓
ידע זה כח
4

פסטי-גל הילדים: בנט סימן מטרה – גל הילדים, אבל הנתונים לא תומכים בכך

| יריב המר | בריאות

בתזמון מושלם עם מבצע החיסונים שאמור להתחיל מחר, בנט מבשר על גל תחלואה חמישי - גל ילדים. זאת למרות שהתחלואה בשפל גם אצל ילדים. "חדשות זמן אמת" ניתח את הנתונים.

אולי יעניין אותך גם...