בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

ארגון הבריאות העולמי ומנכ"לו טדרוס נחשפים כמשתפי פעולה עם החמאס, אבל במשרד הבריאות מסתפקים במכתבי מחאה רופסים

| 2245 צפיות
| 2245 צפיות

מעצרו הבוקר של מנהל ביה"ח שיפא על ידי צה"ל הוא רק קצה הקרחון של מה שהולך ומתברר כשיתוף פעולה של צוות שיפא עם מחבלי החמאס - וחמור מכך, של ארגון הבריאות העולמי עם החמאס. עצומה שנפתחה לאחרונה קוראת למשרד הבריאות להפסיק את שיתופי הפעולה עם הארגון כל עוד שטדרוס בראשו. בינתיים, לא זו בלבד שהמשרד אינו עושה זאת, אלא שאף מינה נציג מטעמו לוועד המנהל ב-WHO 

| יפה שיר-רז | משפט ואתיקה

מעצרו הבוקר (חמישי) של מנהל בית החולים שיפא מוחמד אבו סלמיה על ידי צה"ל, ואיתו אנשי צוות רפואה נוספים מבית החולים, הוא רק קצה הקרחון של מה שהולך ומתברר כשיתוף פעולה של הצוותים הרפואיים עם מחבלי החמאס.

המעצרים בוצעו בעקבות חשיפת העדויות החדשות על ידי צה"ל, של חטופים שהובלו על ידי מחבלי החמאס לשיפא והוחזקו שם, כולל מידע מודיעיני שחשף דובר צה"ל דניאל הגרי בשבוע שעבר, שמצביע על כך שרב"ט נועה מרציאנו בת ה-19 ז"ל נרצחה בבית החולים, כמו גם הצילומים ממצלמות המעקב בתוך בית החולים שתיעדו את הגעתם של מחבלי חמאס חמושים עם חטופים ישראלים לבית החולים, שאחד מהם נגרר במסדרונות בית החולים והשני מובל על מיטה כשהוא מדמם. בנוסף, מחבלי חמאס שנתפסו חשפו במהלך החקירות כי פעילי חמאס הסתובבו לעתים קרובות בתוך שיפא כשהם לבושים כאנשי רפואה "כדי להשתלב".

השיא של כל זה הוא מערכת מנהרות הטרור העצומה שנחשפה מתחת לבית החולים שיפא – מערכת שתשתיות החשמל והמים שלה סופקו על ידי בית החולים. כל הממצאים האלה מעידים באופן שלא ניתן להפרכה כי לא ייתכן שהנהלת בית החולים והצוות הרפואי לא שיתפו פעולה עם מחבלי החמאס.

אבל מה שנמצא חורג הרבה מעבר לצוותים המקומיים של שיפא. בתחילת נובמבר טען ד"ר מייקל ריאן מנהל תוכנית החירום של ארגון הבריאות העולמי כי הוא יודע על הפעילויות שמתרחשות בשיפא "מעל פני השטח", אך מטיל ספק בכך שמתבצעות פעולות טרור במתחם בית החולים שיפא – מידע שהתברר כמטעה. האם ייתכן שארגון הבריאות העולמי לא היה מודע לכך שבית החולים הפך למרכז שליטה של החמאס, כשצוותים שלו פעלו בתוך שיפא?

WhatsApp Image 2023 11 23 at 16.47.27

 מחבלי חמאס גוררים את אחד מבני הערובה במסדרונות בית החולים שיפא (מתוך צילומי המעקב של ביה"ח מה-7 באוקטובר 2023.מקור: דובר צה"ל)


תגובת הארגון לחשיפות של צה"ל – שתיקה רועמת. בעוד שמנכ"ל הארגון טדרוס אדהנום ג'ברייסוס יצא בחודש וחצי האחרונים בסדרת פוסטים וקריאות המגנים את צה"ל על הפעילות שלו בעזה ובבתי החולים, ומספר פעמים השמיע דאגה ביחס לצוותים הרפואיים ולמטופלים בבית החולים שיפא, הרי שהוא לא השמיע הגה לנוכח הגילויים על השימוש האכזרי של החמאס בבית החולים ובמתקנים ותשתיות רפואיים אחרים לטרור – גם לא לנוכח החשיפות האחרונות.

בעקבות החשיפות פנו השבוע שר הבריאות אוריאל בוסו ומנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב לארגון הבריאות העולמי במכתב מחאה שבו הם טענו כי "כעת ברור שארגון הבריאות העולמי לכל הפחות העלים עין משימוש במתקנים רפואיים למטרות טרור ולמגן אנושי ולהתנגדותו הטרגית לפינוי אזרחים ממתקנים אלה. בנוסף להסתתרות בתוך ומתחת לבתי חולים ומתקנים רפואיים אחרים, חמאס ממשיך לתקוף אזרחים ישראליים, מוסדות ואנשי צוות רפואיים בטילים המשוגרים מתוך ריכוזי אוכלוסייה, מתקנים רפואיים ובתי ספר. הדבר מהווה פשע מלחמה כפול ומכופל. בכישלונו להתייחס לסוגיות אלה, תורם ארגון הבריאות העולמי להתמשכות העימות הגורם לרבים סבל גדול".

זהו כבר מכתב המחאה השני שמשרד הבריאות מפנה לארגון הבריאות העולמי בעקבות עמדתו הפרו-חמאסית בבירור. ב-16 באוקטובר פרסם המשרד הודעה לעיתונות שבה הוא ביקש "להביע את אכזבתו מתגובת ארגון הבריאות העולמי למצב שבו שרויה עתה ישראל ולמעשיה, לאחר הזוועות והפשעים הנוראים שביצע ארגון הטרור "חמאס" כלפי אזרחי ישראל".

"בעוד חמאס ביצע מעשי טרור בישובים ישראליים, עינה ורצח תינוקות, אנס נשים ולקח כבני ערובה חולים וקשישים, בהם ניצולי שואה, ארגון הבריאות העולמי בחר להתמקד בעיקר בהפסקת פעולות הנגד של ישראל", נכתב בהודעה.

 

משרד הבריאות מכריז בגאווה: נציג מטעמו מונה לאחרונה לארגון הבריאות העולמי

אלא שמכתבים לחוד ומעשים לחוד. מתברר שלא זו בלבד שהמשרד אינו מבטל את שיתופי הפעולה שלו ארגון הבריאות העולמי, אלא שלאחרונה אף מינה נציג ישראלי מטעמו – ד"ר אשר שלמון, מנהל האגף ליחסים בינלאומיים במשרד – לוועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי, ודוברות משרד הבריאות אף בישרה על כך בגאווה בהודעה לעיתונות. המינוי אומנם הוכרז כבר באוקטובר, אבל גם לנוכח האירועים האחרונים, המשרד אינו מודיע על ביטול המינוי.

מדוע מדבר המשרד בשני קולות במקום להודיע לארגון הבריאות העולמי על התנתקות מממנו לאור התבטאויותיו של טדרוס ושיתוף הפעולה של הארגון עם החמאס?

 

WhatsApp Image 2023 11 23 at 15.11.54


עצומה: לגנות, להוקיע ולבטל שיתופי פעולה עם ארגון הבריאות העולמי

פרופ' מיטשל שוואבר, מנהל היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות, ששימש כיועץ לארגון הבריאות העולמי, הוא אולי היחיד במשרד שהשמיע קול צלול בנושא וגם נקט בצעד מעשי, כשכבר בתחילת החודש, עוד לפני הגילויים האחרונים, הוא התפטר מתפקידו בארגון במחאה על כך שהארגון יצא נגד פעולות ישראל ברצועה אך לא גינה את חמאס על פעולותיו הרצחניות ולא קרא להחזרת החטופים והשבויים.

במכתב שהעביר לטדרוס כתב פרופ' שוואבר: "מאז 2017, אני משמש כיועץ ל-WHO במניעת ובקרת זיהומים (IPC). במהלך שנות הקורונה התנדבתי במשך מאות שעות שירות ל-WHO. עשיתי זאת מתוך תחושת חובה לבריאות העולם ומתוך תחושת גאווה שאני תורם לארגון אנושי ששם את זכויות האדם, הכבוד וההגינות הבסיסית בין ערכיו העליונים. אני כבר לא מרגיש כך".

"ארגון הבריאות העולמי מגנה בחריפות את הפקודות החוזרות ונשנות של ישראל לפינוי 22 בתי חולים המטפלים ביותר מ-2,000 מאושפזים בצפון עזה, אבל באף אחת מהצהרות לא מוזכרות הסיבות למבצע הצבאי של ישראל".

WhatsApp Image 2023 11 23 at 15.08.46


"ד"ר גברייסוס", כתב פרופ' שוואבר, "עם כל הכבוד, אני חייב לשאול: באיזה עולם אתה חי? אני שואל את זה כי נראה לי שזה שונה בהרבה מהעולם שבו אני חי והעולם שבו חיים ישראלים מאז שעות הבוקר המוקדמות של 7 באוקטובר".

בתגובה לקול הרופס של משרד הבריאות וההסתדרות הרפואית פתח ד"ר גיא בן-בצלאל, אונקולוג בכיר מבית החולים שיבא פתח עצומה הקוראת למשרד הבריאות, להר"י ולמועצה המדעית "להוקיע, לגנות ולבטל שיתופי פעולה עם ארגון הבריאות העולמי כל עוד ד"ר תאודרוס אדהנום עומד בראשו וממשיך להתבטא באופן המביא לדמוניזציה של ישראל וצה"ל". הוא קרא לרופאים ולרופאות בארץ לחתום ולהפיץ את העצומה.

WhatsApp Image 2023 11 23 at 14.59.55

"כרופא, כישראלי וכיהודי אני קורא להסתדרות הרפואית ולגופים הכפופים לה לגנות, להוקיע ולבטל שיתופי פעולה עם ארגון הבריאות העולמי כל עוד טדרוס עומד בראשו", כתב ד"ר בן-בצלאל בפוסט בטוויטר (X). "מדובר בסדרת ציוצים חד צדדיים, מבחילים וצבועים שתורמים בשיטתיות לדמונזיציה של ישראל".

 

WhatsApp Image 2023 11 23 at 16.43.36 1

האם משרד הבריאות יתעשת בקרוב, או שימשיך לשתף פעולה עם הארגון ועם המנכ"ל הפרו-חמאסי שלו, ויסתפק במכתבים רופסים כדי להניח את דעת הקהל?


בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


מטרד הבריאות
מצחיק אותי שעוד יש מישהו שמצפה מהפושעים שמבפנים להפוך לאוהבי ישראל חחחח
כל הפושעים לדין מיד!!!
0

בואו להשפיע עוד היום

"מגזין זמן אמת" הוא אתר תקשורת שהוקם כדי לספק את מה שחסר כל כך במדיה – עיתונות אחרת, מעמיקה, המייצרת תוכן איכותי, שכולל תחקירים, סקירות ומאמרי עומק, ופועלת מתוך תחושת שליחות וללא אינטרסים מסחריים או פוליטיים, בתמיכת הציבור הרחב.

לתמיכה או הוראת קבע

אולי יעניין אותך גם...