ראש הממשלה בנט לאחר אישור התקציב: נקיים הרוטציה. שר האוצר: נשקיע בבינה מלאכותית.

| 1256 צפיות
| 1256 צפיות

לאחר אישור תקציב המדינה, ראש הממשלה בנט: "הממשלה יציבה. היא תמלא את ימיה". קורא לאחדות ולאיפוק. 

לאחר אישור תקציב המדינה, ראש הממשלה נפתלי בנט, ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד ושר האוצר אביגדור ליברמן קיימו מסיבת עיתונאים, והתייחסו למספר נושאים מרכזיים. בנט התגאה בתקציב ובמדיניות הקורונה של הממשלה: "בשעה טובה התקציב לשנת 2021/2022  עבר. בחמישה חודשים הקמנו ממשלה, עברנו למדיניות של ניהול המדינה לצד הקורונה ללא סגרים, ושברנו בנחישות ובעמידה ביעדים את גל הדלתא. קיבלנו החלטה להיות הראשונים בעולם עם הבוסטרים. אנו פועלים לנהל את האירוע כדי לשמור על בריאות התושבים בלי למוטט את הכלכלה. עברנו מאבטלה לתעסוקה, מצמיחה שלילית לצמיחה מרשימה של יותר מ-7%. ועכשיו העברנו את התקציב שמבטיח יציבות כלכלית ופוליטית." ראוי לציין שנקודת ההשוואה של בנט היתה שנת 2020 שבה הכלכלה התרסקה בהתפרצות גל הקורונה, ולא שנים קודמות.

בנט סקר את סדרי העדיפויות של הממשלה: "הממשלה יציבה, היא תמלא את ימיה. כעת עלינו להסתכל על שורת המשימות שעומדת בפנינו ולהתחיל לעבוד: מחירי הדיור, הפקקים שיצאו משליטה, יוקר המחיה הישראלי הידוע לשמצה, חוסר האונים של האזרח מול הפשיעה המשתוללת, אובדן המשילות בנגב. מחר בבוקר עם ממשלה יציבה ותקציב מדינה מאושר אנחנו מתחילים."

החלק המפתיע בנאומו היה זה שבו בנט קרא לאחדות ולאיפוק. "נכנסנו לחודש כסלו חודש של אור דווקא בימים הכי חשוכים של השנה", אמר בנט. "אנחנו מדליקים נר ועוד נר ביחד. אף אחד לא עומד בצד, אף אחד לא נשאר מאחור. כולם רצויים, כל אזרחי ישראל חשובים. אנחנו נדאג לכולם. המבחן הגדול של הממשלה הוא באיפוק, אם נצליח להתמקד במאחד ולא במפריד." 

שר האוצר, אביגדור ליברמן, טען כי התקציב שעבר הוא "חברתי ביותר". זאת, למרות הביקורת שהופנתה כנגדו מהאופוזיציה. "אני לא זוכר ממשלה עם רמת שיתוף פעולה בין השרים כמו הממשלה הזאת", הוא אמר. "התקציב כולל הרבה מנועי צמיחה: פרויקט המטרו, הבינה המלאכותית שיושקע בה 600 מיליון שקל, תחנה סולארית בדימונה, פרויקטים בתחום הניקוז והתשתיות, הכפלת המסילה בקו חיפה תל-אביב, והארכת קו הרכבת הקלה בירושלים לתיאטרון החאן."

שר החוץ לפיד מתח ביקורת על המתקפות שספג יו"ר הכנסת מיקי לוי: " לקחנו אחריות. במקום לדקור אחד את השני בגב, ניתן גב אחד לשני. זה יום שמח אבל היה משהו עצוב – הדברים שנאמרו במליאה ליו"ר הכנסת מיקי לוי, הקללות המכוערות וגסות הרוח, זה בלתי נסבל. מיקי בן של משפחה שכולה, הוריו היו באצ"ל והוא שירת את מדינת ישראל כל חייו. צרחו עליו קללות איומות רק על זה שהוא מילא את תפקידו. מי שמדבר עליו ככה ירד מהפסים, ומי שישב לידו ושמע הכל ולא השתיק את ההסתה והקללות, אחראי בדיוק כמו מי שמקלל." 

דבריהם של בנט ושל לפיד צורמים במיוחד לאור נאומיו הבוטים של בנט בחודשים האחרונים, נאומים שבהם כינה את הלא מחוסנים "בעלי תת-מקלע שמפיצים רסיסי דלתא", כמו גם לאור העובדה שכמעט מחצית מאזרחי המדינה הם נטולי תו ירוק, וכתוצאה מכך, זכויות יסוד רבות נשללו מהם. גם שתיקתו של לפיד לנוכח נאום ה"תת-מקלע" הייתה רועמת, ולנוכח הדברים שאמר להגנה על לוי. 

בנט ענה לשאלות הכתבים ואמרו: "נקיים את הרוטציה והממשלה תשלים את ימיה". לפיד בתגובה השיב תוך שהוא צוחק: "אני השתכנעתי".


תגובות לכתבה זו יועברו לאישור לפני פרסום. אנא השתמשו בשפה מכבדת ואם מצאתם טעות, אנא צרפו נימוק ענייני וקישור למקור הטענה.

5000 תוים נשארו


שרון
ליברמן - איש האהבה ?
חברתי ביותר ? חיסוני" גרפן אוקסיד "+ בינה מלאכותית = מריצות למזבלה
0

שאשא-ביטון לבנט: "פתח את דיוני קבינט הקורונה במלואם לציבור"

שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון שיגרה מכתב לבנט, ובו דרישה לפתיחת דיוני קבינט הקורונה: "כך התחייבנו לציבור במערכת הבחירות האחרונה. הבטחה כזאת ראוי לקיים"